THY 332 yolcuyu kara listeye aldı THY 332 yolcuyu kara listeye aldı

BMS Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle gerçekleşen VR Anıtkabir ziyareti projesi ile Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği (Onkoday), Hasta Konuk Evleri’nde kalan hasta ve hasta yakınlarına unutulmayacak anlar yaşattı. 

 KANSER HASTALARI VE AİLELERİ İÇİN EŞSİZ BİR ZİYARET

Proje kapsamında Cumhuriyetin 100. yılında 100 kanser hastası ve aileleri, VR gözlükler ile Anıtkabir Şeref Holü, Barış Parkı, Aslanlı Yol, Atatürk Müzesi ve avludaki heykellerden oluşan 360 derecelik bir video prodüksiyonu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebedi istirahatgahında ziyaret etti. Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak gerçekleştirilen proje ile kanser tedavisi gören hastalar ve yakınları, Atatürk’e ve Cumhuriyet’e duydukları duygusal bağlılığı derinden hissederek Anıtkabir’de 100. yıl vesilesiyle düzenlenen anma etkinliklerinin yarattığı pozitif duyguları bulundukları yerden yaşayabildi. 

Onkoday Başkanı Füsun Önen projeyle ilgili olarak “Kanser hastaları Anıtkabir’e yaptıkları sanal ziyaret ile günlük yaşamlarında hissettikleri kısıtlamalardan uzaklaşabildiler. Türk tarihinin önemli bir dönemi için yapılan kutlamalara sanal teknolojilerin desteğiyle dahil olmaktan büyük bir mutluluk duydular.” dedi.

Kaynak: Nursel DİLEK MANAVBAŞI