Markette çikolatayı cebine koyan çocuğu depoya hapseden 2 kişi, adli kontrolla serbest Markette çikolatayı cebine koyan çocuğu depoya hapseden 2 kişi, adli kontrolla serbest

Sami Yangın Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri, Cumhuriyet’in 100. yılına özel okulun bahçesinde Türk bayrağı kareografisi gerçekleştirdi. Öğrencilerden gelen fikri değerlendirdiklerini anlatan okul müdürü Mehmet Uyar, "Öğrencilerimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılı münasebetiyle bir etkinlik yapmak istedi. Biz de bu tekliflerini değerlendirdik. 150 öğrencimizle 3 hafta süren çalışma sonrası böyle bir etkinlik ortaya çıktı. Bu etkinlikte emeği geçen beden eğitimi öğretmenimiz Uğur Kulaksız ve öğrencilerime teşekkür ediyorum." dedi.

Uyar, sosyal medyada paylaşılan görüntünün ilgi gördüğünü sözlerine ekledi. Öğrencilerden Pelin Dinç de Cumhuriyet'in 100. yılında böyle bir etkinlikte yer almaktan mutlu olduklarını söyledi. Hasan Bilal Fındıkçı da "Türkiye Yüzyılı'nın asıl sahipleri olarak rengini şehitlerimizin asil kanından, gökteki ay yıldızdan alan Türk bayrağının koreografisinde yer almak gurur vericiydi." dedi.

Kaynak: DHA