Savaş: Bizi yalnız bırakanlara Hatay'ımızı teslim etmeyeceğiz Savaş: Bizi yalnız bırakanlara Hatay'ımızı teslim etmeyeceğiz

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, “Türk adaleti, terör propagandası yapan, Türk Tabipleri Birliği'nin (TBB) ismini kirleten Şebnem Korur Fincancı hakkında verdiği kararla milli vicdanı rahatlatmış, adalete olan güvenimizi perçinlemiştir. Şimdi sıra vatan ve millet sevdalısı hekimlerimizde. Kuruluş amacı hekimlerimizin haklarını korumak ve sağlık sistemini geliştirmek olan TBB, terörün sözcülüğünü yapan, hekimlerimizi temsil etmekten uzak bir avuç insanın himayesinden kurtarılmalı, asıl amacına kavuşturulmalıdır” dedi.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya ‘silahlı terör örgütü propagandası’ suçlamasıyla verilen 2 yıl 8 ay 15 günlük hapis cezası istinafta onandı. Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, konuya ilişkin olarak “Vatan ve millet sevdalısı hekimlerimize bir defa daha çağrıda bulunuyoruz. İstinaf Mahkemesi, örgüt propagandası yapan Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı hakkındaki 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasını onadı. Türk adaleti, terör propagandası yapan, Türk Tabipleri Birliği'nin ismini kirleten Şebnem Korur Fincancı hakkında verdiği kararla milli vicdanı rahatlatmış, adalete olan güvenimizi perçinlemiştir. Şimdi sıra vatan ve millet sevdalısı hekimlerimizde. Kuruluş amacı hekimlerimizin haklarını korumak ve sağlık sistemini geliştirmek olan Türk Tabipleri Birliği, terörün sözcülüğünü yapan, hekimlerimizi temsil etmekten uzak bir avuç insanın himayesinden kurtarılmalı, asıl amacına kavuşturulmalıdır. Bu noktada Sağlık-Sen Hekim Komisyonumuzun çağrısını yineleyerek; vatanını seven, kendisini millete şifaya adayan tüm hekimlerimizi, Türk Tabipleri Birliği’ne üye olmaya ve mevcut zihniyeti değiştirmeye davet ediyorum. Bu tarihi görevle hekimlerimizin Türk Tabipleri Birliği'nde yeni bir sayfa açacağına olan inancım tamdır” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: DHA