Türkiye Sigorta Basketbol Ligi’nin ilk yarısında oynanan müsabakaların ardından, sırasıyla ilk 8’de yer alan; Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko, Beşiktaş Emlakjet, Pınar Karşıyaka, Aliağa Petkimspor, Manisa Büyükşehir Belediye Spor, Galatasaray Ekmas ve Bahçeşehir Koleji, ING Türkiye Kupası’nda mücadele etme hakkını elde etmişti. 

Halkbank Antalya deplasmanında Halkbank Antalya deplasmanında

Kupa formatına göre ligin ilk yarısını ilk 4’te tamamlayan ekipler (Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko, Beşiktaş Emlakjet ve Pınar Karşıyaka) ile ikinci 4’te bulunan takımlar (Aliağa Petkimspor, Manisa Büyükşehir Belediye Spor, Galatasaray Ekmas ve Bahçeşehir Koleji) 2 torbaya ayrılacak ve eşleşmeler bugün gerçekleşecek kura çekimi ile belirlenecek. 

Ayrıca ev sahibi avantajını elde edecek ekip için de bir kura çekimi olacak.

13-14 Şubat 2024 tarihleri arasında tek maç üzerinden oynanacak çeyrek final müsabakalarının sonucunda, yarı finalist ekipler Dörtlü Final organizasyonu için Konya’da bir araya gelecek.

16-18 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenecek Dörtlü Final organizasyonunda lig sıralamasında lider olan ekibin çeyrek final eşleşme galibi ile lig dördüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi; lig ikincisinin çeyrek final eşleşme galibi ile lig üçüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi karşı karşıya gelecek.

Kaynak: Muhammed Ali Yahşi