CSO Ada Ankara, 5- 11 Şubat tarihleri arasında etkinlik takvimini yayımladı.

CSO SANATÇILARI İLE PAZARTESİ KONSERLERİ: VİYOLA-ARP RESİTALİ

5 ŞUBAT-20:00-MAVİ SALON

CSO Sanatçıları ile Pazartesi Konserleri kapsamında gerçekleşecek olan ‘Viyola-Arp Resitali'nde viyolası ile Muhsine Gökçen Erdem, arp başında ise Engin Kansu yer alacak. 5 Şubat'ta saat 20:00'de Mavi Salonda gerçekleşecek programda Luis Vierne, Max Reger, Felix Godefroid ve Arnold Bax'ın eserleri yer alacak.

ANKARA DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU- SELAHATTİN PINAR VE SAADETTİN KAYNAK ANISINA

8 ŞUBAT-20:00-MAVİ SALON

Ankara Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, şubat ayı içerisinde kaybedilen değerli bestekarlar Selahattin Pınar ve Saaddettin Kaynak’ın şarkılarını Mustafa Kelleci’nin hikâye anlatımı ile birlikte sunacak. Ankara Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu saz sanatçıları ve solist sanatçılar Suat Kılıç, Neşe Dursun Saraç’ın sahne alacağı konser 8 Şubat günü saat 20:00’de Mavi Salonda gerçekleşecek

CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI- AMALIE STALHEIM

9 ŞUBAT-20:00-ANA SALON

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Norveçli şef Terje Mikkelsen yönetiminde, ödüllü çellist Amalie Stalheim'ın viyolonsel performansı eşliğinde Edward Elgar'ın ‘Viyolonsel Konçertosu’ndan ve Dmitri Shostakovich'in ‘5 nolu Senfonisi’nden eserler seslendirecek. 9 Şubat’ta saat 20:00'de Ana Salonda gerçekleştirilecek konser Ankaralı sanatseverleri bekliyor.

“Anne” izleyiciden tam not aldı “Anne” izleyiciden tam not aldı

12 NUMARALI ADAM

10 ŞUBAT-20:00-MAVİ SALON

Kendi de eski bir futbolcu olan Erkan Kolçakköstendil’in yazdığı ve oynadığı tek kişilik oyun ‘12 Numaralı Adam’ 10 Şubat günü saat 20:00’de CSO Ada Ankara Mavi Salonda izleyiciler ile buluşacak. Oyun, yıllarını aynı takımda geçirmiş bir kalecinin hikayesini anlatıyor. Kaleci, birkaç maç üst üste yediği hatalı goller nedeniyle yedekte kalmıştır. Yeniden kaleye geçeceği günü bekleyen ‘12 Numaralı Adam’ aile olmak, yalnız kalmak, çizgilerin dışına çıkmak üzerine seyircinin taraftara dönüştüğü bir oyun sergileyecek.

PAPAGENOLAR ÇOCUK OPERASI

11 ŞUBAT-15:00-ANA SALON

W.A. Mozart’ın sevilen eseri ‘Sihirli Flüt Operası’ndan ilhamla kurgulanan ‘Papagenolar’, çocuklara müzik ve dansla operanın en eğlenceli halini sunacak. Doğa ve insan sevgisinin ön plana çıktığı bir hikaye olan ‘Papagenolar’ 11 Şubat'ta, Şef Umut Kosman yönetiminde Symphonista Oda Orkestrası'nın performansı ve oyuncular Berna Yücel, Emre Gülnar, Erdem Sakarya, Bahadır Özkoca, Gamze Ayaydın, Pera Aybar, Bora Akın ile CSO Ada Ankara Mavi Salonda sahnelenecek.

Kaynak: Hatice GÜREL