Özbay’dan ÖMK tepkisi: Öğretmeni mesleksizleştirme kanunu Özbay’dan ÖMK tepkisi: Öğretmeni mesleksizleştirme kanunu

Başkentte kavurucu yaz sıcakları etkisini arttırırken vatandaşlar hem serinlemek hem de eğlenmek adına aquaparkları tercih ediyor. Kaydırakları, dalga havuzları ve tematik alanlarıyla eğlence ve serinleme vaat eden aquaparkların ücretleri ise el yakıyor.

400 TL ile 750 TL arasında değişen giriş ücretlerinin yanı sıra aquapark içerisinde tüketilecek yiyecek ve içecekle birlikte 2 çocuklu bir ailenin Ankara’da aquapark eğlencesinin maliyeti 3000 TL’yi buluyor.

Başkentin en popüler 5 aquaparkının giriş fiyatları ise şöyle:

Ankara Büyük Anadolu Hotel Aquapark

Ankara’da aquapark denilince akla gelen ilk yer olan Ankara Büyük Anadolu Hotel Aquapark’ta giriş ücreti 6-12 yaş için 250 TL, yetişkinler için hafta içi 400 TL hafta sonu ise 500 TL olarak belirlenmiş durumda.

Kartaltepe Aquapark

Keçiören Ovacık’ta bulunan Kartaltepe Aquapark, 0-5 yaş arasına ücretsizken, 6-10 yaş arasına 250 TL, yetişkinler için hafta içi 450 TL hafta sonu ise 550 TL giriş ücreti talep ediyor.

Waterpark Yapracık Aquapark

Ankara’daki en büyük aquaparklardan biri olan Waterpark Yapracık Aquapark’a girişte 0-5 yaş arasına ücret talep edilmezken, 6-10 yaş aralığına 300 TL, yetişkinlerden ise 600 TL giriş ücreti isteniyor.

Gölbaşı Aquapark 

Ankara'daki en büyük aquapark olan Gölbaşı Aquapark, 64 bin metrekarelik geniş alanıyla dikkat çekiyor. Ve toplamda 3 havuz, 18 kaydırak ve 15 bin metrekarelik yeşil alanıyla diğer havuz tesislerinden ayrılıyor. Bu devasa aquaparkta eğlenceli bir gün geçirmek isteyenler, 7-12 yaş arası için hafta içi 200 TL, haftasonu 250 TL, yetişkinler için de hafta içi 400 TL, haftasonu 500 TL giriş ödemesi yapması gerekiyor.

Muhabir: Muhammed Ali Yahşi