UEFA Uluslar C Ligi 2'nci Grup'ta yer alan A Milli Kadın Futbol Takımı, Çorum’da oynanan maçta Lüksemburg'u 1-0 mağlup etti. 4'te 4 yaparak 12 puana yükselen A Milli Kadın Futbol Takımı, UEFA Uluslar B Ligi'ne yükselmeyi garantiledi. Ay-yıldızlılara galibiyeti getiren golü 14'üncü dakikada Birgül Sadıkoğlu kaydetti.

Vincenzo Montella, Almanya'daki incelemelerini tamamladı Vincenzo Montella, Almanya'daki incelemelerini tamamladı

A Milli Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, Çorum’da kadın futbolu adına tarih yazıldığını belirterek, UEFA Uluslar B Ligi'ne çıktıkları için gururlu olduklarını söyledi.

A Milli Kadın Futbol Takımı, UEFA Uluslar C Ligi 4'üncü maçında Lüksemburg'u 1-0 yendi. Teknik direktör Necla Güngör Kıragası, “Ülkemizin Cumhuriyet Bayramı'ndan sonraki ilk maçı oynamak, oynadıktan sonrada Uluslar B Ligi'ne de çıkmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Nice güzel zaferlere diyorum, Çorum halkına şükranlarımı iletiyorum, şunu da çok iyi biliyorum. Kadın çalışanlara iş verenler izin vermişler. Onlar da bizi desteklemek için maça gelmişler. Bizim için bu çok kıymetli bir durum. Ben Çorum halkına yine tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Elazığ’dan sonra halkın tribünleri doldurmuş olmalarından dolayı da şükranlarımı iletiyorum. Ben maçta iken bütün annelerin çocuklarıyla maç izlediklerini gördüm. Bu da muhteşem bir görüntüydü. Çorum’da da bir kadın futbol takımı olmalı” diye konuştu. 

Kaynak: DHA