Ankara'da toplu taşıma araçları 23 Nisan'da ücretsiz hizmet verecek Ankara'da toplu taşıma araçları 23 Nisan'da ücretsiz hizmet verecek

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın çocukları ve gençleri bilim ve teknolojiyle buluşturmak için attığı adımlardan biri olan Bilim Sincan, ilk misafirlerini ağırladı. Sincan Koç İlkokulu 1. Sınıf öğrencilerinden oluşan bir grup, Bilim Sincan’ın birbirinden eğlenceli ve öğretici atölyelerini gezdi. Doğa Bilimleri Atölyesinde ve Teknoloji Atölyesinde etkinlikler de yapan miniklerin heyecanlı halleri gözlerden kaçmadı.

Kelebeğin yaşam döngüsünü Doğa Bilimleri Atölyesinde inceleyen öğrenciler, Teknoloji Atölyesinde de artırılmış gerçekliği deneyimledi. Kağıt üzerinde boyadıkları hayvanların, bir karekod uygulaması yardımı ile tablette dijital yansımasını gören çocuklar hem şaşırdı hem de eğlendi.  

T3 Vakfı ve TÜBİTAK iş birliğiyle gençlerin; bilim ve teknoloji alanlarında eğitim alabileceği “Bilim Sincan” bundan böyle bilim meraklılarını ağırlamaya devam edecek.

Bilim Sincan, açılan atölyelerle çocukların okul dışı öğrenmeleri kolaylaştırılırken öğrenciler aynı zamanda hem eğlenecek hem de yeni deneyimler kazanacak.

Kaynak: Haber Merkezi