Ankara'da bataklıktan akıllı parka dönüştürülen "Sincan Park" hizmete açıldı Ankara'da bataklıktan akıllı parka dönüştürülen "Sincan Park" hizmete açıldı

Ankara Barosu Eğitim Merkezi ile Sıhhiye Orduevi arasında yer alan ve uzun zamandır bakımsız hâlde olan Zafer Parkı’nı yenileyerek Başkentlilerin hizmetine açan Ankara Büyükşehir Belediyesi, parka yapılacak anıt ile terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen Dışişleri Bakanlığı personeli ve büyükelçilerin anısını yaşatacak. Ankara Barosu Eğitim Merkezi ile Sıhhiye Orduevi arasında yer alan Zafer Parkı’nı yenileyerek tekrar vatandaşların hizmetine açan Büyükşehir Belediyesi, parka kazandıracağı ‘Dışişleri Şehitleri’ Anıtı için çalışmalarına başladı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINA YAZI YAZILDI
Zafer Parkı’na yapılacak yeni anıt ile terör örgütü ASALA tarafından şehit edilen Dışişleri Bakanlığı personeli ve büyükelçilerin anısı yaşatılacak. Hazırlanacak anıt projesi için 10 Ocak 2024 tarihinde Dışişleri Bakanlığına yazı yazılarak oluşturulacak eser değerlendirme kuruluna üye vermesi talep edildi.

Kaynak: Haber Merkezi