Nursel DİLEK MANAVBAŞI

İYİ Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Başkanı Prof. Dr. Kürşad Zorlu, Başkanlık Divanı toplantısı ardından basın mensuplarının karşısına geçti. Genel merkezde düzenlenen basın toplantısında konuşan Zorlu İYİ Parti’nin AK Parti’yle anlaştığı iddiasını yalanladı. Eski İzmir Milletvekili Aytun Çıray geçtiğimiz günlerde  yerel seçimlere yönelik İYİ Parti’nin AK Parti ile anlaştığı iddiasında bulunmuştu.  Zorlu, “Bu iddiaların ciddiye alınacak bir yanı yok. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Bu iddiayı ortaya atanlara şu soruyu sormak isterim: “CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı belli mi? Bu konuda bazı kafa karışıklıkları var.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'i kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis'i kabul etti

“100. YIL KUTLAMALARI SÖNÜK VE AMACINDAN UZAK”

Gazze’de yaşananlar sonrası milli yas dolayısıyla ertelenen İYİ Parti’nin 6. kuruluş yıl dönümü etkinliğinin 28 Ekim Cumartesi günü Ankara Atatürk Spor Salonu’nda düzenleneceğini belirten Zorlu, “Bunun bizim için önemli bir yanı var. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ndan bir gün önce büyük Atatürk, Çankaya Köşkü’nde “Efendiler yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz” demişti. Ve artık Cumhuriyetimizin ikinci asrına adım atmaya kısa bir süre kaldı. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında Milli Yükseliş’in coşku ve kararlılığını hep birlikte göstereceğimiz buluşmamıza vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi. Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamalarının sönük ve amacından uzak bir şekilde gerçekleştiğini savunan Zorlu, İletişim Başkanlığı’nın açıkladığı programın kutlamadan ziyade anma etkinliği olduğuna dikkat çekti. Cumhuriyet’in 100. yılı ana tema olması gerekirken, “Türkiye Yüzyılı” kavramının öne çıkarıldığına işaret ederek Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün programında Atatürk’ün adının da geçmediğini belirtti: “Oysa böyle bir hafta içerisinde tüm diplomatik temsilcilikler sürece yoğun şekilde dahil edilmeli, yurtdışından devlet başkanı düzeyinde davetlerle, Cumhuriyet’in nasıl kazanıldığı ve onun bize bıraktığı kazanımlar dünyaya anlatılmalı. Türk gençliğine yön verebilmek için büyük bir coşku ve inançla kutlamamız gereken Cumhuriyet’in 100. Yılı programları, siyasi iktidarın kendi propagandasını yapabildiği ölçüde gerçekleştirilir durumda.”

“GAZZE’YE  SAHRA HASTANESİ İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ”

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına değinen Zorlu,  insanların acımasızca katledilmesine sessiz kalamayacaklarını dile getirdi.  İYİ Parti Toplumsal Politikalar Başkanlığı tarafından Gazze’ye ulaştırmak üzere, Genel Başkan Meral Akşener’in himayesinde bir yardım çalışması başlattıklarını açıkladı. Zorlu:  “Dış ilişkiler başkanlığımız ve ayrıca Balıkesir Milletvekilimiz Turhan Çömez de süreci hızlandırmak üzere görüşmelere başlamıştır. Partimizin Gençlik Kolları ve İstanbul İl Başkanlığı da bu ilde toplanmak üzere yardımların toplanmasını koordine edecek. Bu kapsamda bir kargo uçağı kiralamak üzere THY ile görüşme halindeyiz. Mısır üzerinden karayolu ile, Refah Kapısı’na ulaşımın imkanları da araştırılmaktadır. Şartların uygun olması durumunda Gazze’de bir sahra hastanesi kurabilmek için koordinasyon çalışmalarımız sürmektedir.