Birçok STK temsilcisinin de katıldığı etkinliğe Başkan Yaşar’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, belediye meclis üyeleri, Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu (YDDF) Başkanı Mesut Ayvazoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Özaslan: Mamak’ta 25 yıllık hasreti dindireceğiz Özaslan: Mamak’ta 25 yıllık hasreti dindireceğiz

“Zor günleri birlikte çalışarak atlatacağız”

Yozgatlılarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Başkan Yaşar, “STK’lar ve hemşeri dernekleri doğduğu toprakları da doyduğu toprakları da unutmamalıdır. Ankara, Cumhuriyetimizin ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkentidir. Yozgat’ın değerlerini, gelenek göreneklerini, gelecek kuşaklara taşıyacaksınız ancak Ankara’yı da unutmayacaksınız. Ülke olarak sıkıntılı günler yaşıyoruz. Bu zor günleri hep birlikte el ele vererek ve Cumhuriyetin değerlerine sonuna kadar bağlı kalarak atlatacağız. Demokrasiye inanmaktan başka çaremiz yok. Kırgınlıkları ve yılgınlıkları bir kenara bırakmalıyız. Ülkenin güzel günlere ve Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmasının yolu kimseyi ayırt etmeden barış içinde yaşamaktan ve birlikte çalışmaktan geçiyor. Yenimahalle’de bugüne kadar bu anlayışla çalıştık ve Cumhuriyetin ilçesi Yenimahalle’yi daha mutlu yarınlara taşımak adına eşit yurttaşlık düşüncesiyle gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yaşar’a teşekkür plaketi

Başkan Yaşar’a teşekkür plaketi veren Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu (YDDF) Başkanı Mesut Ayvazoğlu ise “Yozgat Demokrat Dernekler Federasyonu yönetim kuruluyla, meclisleriyle çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bugün de geleneksel piknik etkinliğimizde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her yıl düzenlediğimiz etkinliklere ev sahipliği yapan ve bizleri yalnız bırakmayan Fethi Başkan’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: Başkent