Muhammed Ali YAHŞİ

'Sığınmacı karşıtı' haberler ile kin ve nefreti yayma iddiasıyla gözaltına alınan Aykırı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak, Ajans Muhbir'in yöneticisi Süha Çardaklı ve Haber Report hesabının yöneticisi Furkan Güngör polisteki sorgularının ardından çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Gazetecilerin tutuklanmalarına tepki ve gazetecilere destek amacıyla 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştiren İYİ Parti'nin Ankara'daki durağı, Sıhhiye'de bulunan Ankara Adliyesi önü oldu. İYİ Parti Ankara İl Başkanlığınca düzenlenen basın açıklamasında ortak basın metnini okuyan İl Başkanı Yener Yıldırım, “Cumhuriyetimizin ana unsuru olan Türk milliyetçiliği düşüncesine sahip gazetecilere yönelik yeni bir baskı politikası geçtiğimiz günlerde ifşa olmuştur” ifadelerini kullandı.

"TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ GENÇ GAZETECİLER ÜZERİNDEN HEDEF ALINMIŞTIR"

Basın açıklamasında konuşan Yıldırım, "1944'te tabutluklarda 1980'de Mamak'ta zincirlenmek istenen Türk milliyetçiliği; 2023'te siyasi iktidarın yol açtığı sığınmacı dalgasına karşı türk milletini bilinçlendirmek isteyen genç gazeteciler üzerinden hedef alınmıştır. Oysa bu topraklarda gazeteciliğin milletini derdini dert edinmek, ve bunların çözümü için cesaretle doğruları yazıp konuşabilmektir" dedi. Gözaltına alınan ve tutuklanan genç gazetecilerin de işte bu sorumluluğun bir parçası olduğunu ifade eden Yıldırım, "Ancak kulak verilecekleri yerde gözaltına alınmış, bunlar yetmemiş gibi genel sağlık hakları görmezden gelinmiştir. Bu kasıtlı ve art niyetli tutum sonucunda, söylemekten utanç duyulması gereken; "Gönderilerde milliyetçi paylaşımlarda bulundukları tespit edilmiştir" ifadesi dava dosyasına girmiştir.  Dosyada delil diye yer alan "Şehitler ölmez vatan bölünmez" pankartının fotoğrafı ise sanki bir suç unsuru gibi sunulmuştur" dedi.

"BU TUTUMUN KARŞISINDA DİMDİK BİR İYİ PARTİ OLACAKTIR"

“Türk milliyetçisi olmak, Türk milletinin geleceği için paylaşımlarda bulunmak; “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!” pankartını taşımak asla bir suç olmadığı gibi Türk milletinin her bir ferdinin görev ve sorumluluğundadır” diyen Yıldırım, “Sözde çözümü Oslo’da, Habur’da, Kandil’de arayan; posta güvercinleriyle terör örgütü elebaşına mesajlar gönderen iktidar hem sığınmacı gündemini bastırmak hem de sözde Çözüm Süreci garabetinde yaptığı gibi Türk milliyetçiliğini yeniden mahkûm etmeye çalışacaksa buradan duyuruyoruz ki; bu tutumun karşısında dimdik bir İYİ Parti olacaktır” diye konuştu.

“TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ DÜŞÜNCESİNİ SAVUNMAYI VE KORUMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”

CHP'li Yücel: En az bin seçim çevresinde ön seçim yapılacak CHP'li Yücel: En az bin seçim çevresinde ön seçim yapılacak

Bu toprakların mayasıyla yoğrulan, beş bin yıllık mazisiyle insanlık tarihini belirleyen Türk milletinin milliyetçiliğini yapmanın da bu ülkenin her bir vatandaşına düşen vazgeçilmez bir hak olduğunun altını çizen Yıldırım, “Belirtmek isteriz ki Ulu Önderimiz olmasından her zaman övündüğümüz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; Ziya Gökalplerden Erol Güngörlere kadar tertemiz Türk münevverlerinin, devlet adamlarının yeşerttiği ve büyüttüğü Türk milliyetçiliği düşüncesini İYİ Parti olarak savunmayı ve korumayı sürdüreceğiz.Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Türk milliyetçiliğinin mahkûm edilmesine geçit vermeyeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.