Siber güvenlik alanında daha fazla kadın çalışan olmasının 7 yolu Siber güvenlik alanında daha fazla kadın çalışan olmasının 7 yolu

Dün İstanbul’da bir otelde gerçekleşen ve açılış konuşmasını Webrazzi Kurucu ve CEO'su Arda Kutsal’ın yaptığı Webrazzi Summit 2023’te, alanında uzman birbirinden değerli konuşmacılar, teknoloji ve girişimcilik sektörlerine dair merak edilenleri katılımcılarla paylaştı. Webrazzi Grup şirketlerinden Londra merkezli Tech.eu’nun bir sonraki etkinliğinin Londra’da gerçekleşeceğini paylaşan Kutsal, Tech.eu Summit 2024’ün 16-17 Mayıs 2024 tarihlerinde Londra’nın tarihi lokasyonlarından biri olan ‘Old Billingsgate’te gerçekleşeceğini duyurdu. 

“SON 20 YILDA TÜRKİYE’DE MUAZZAM BİR EKOSİSTEM İNŞA EDİLDİ” 

Webrazzi Summit 2023’e katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Webrazzi Kurucu ve CEO'su Arda Kutsal ile konuşmasında, Türkiye'nin teknolojik dönüşümü ve inovasyon vizyonunu paylaştı. Bakan Kacır, Webrazzi Summit'in Türkiye'nin en önemli konferanslarından biri olduğunu paylaşırken, Türkiye'nin önemli bir sanayi ülkesi olduğunu belirtti. Mehmet Fatih Kacır, son 20 yılda Türkiye’de muazzam bir ekosistem inşa edildiğini belirtirken, 101 Teknopark'ın 9 bin 600 şirketi desteklediğini ve bin 600'den fazla Ar-Gr faaliyeti yürütüldüğünü paylaştı. Türkiye'de inovasyon ve araştırma-geliştirmenin son 20 yılda çok değiştiğini söyleyen Bakan Kacır, bu başarının bir özgüven de yarattığını paylaştı. Türkiye'nin savunma sanayi konusunda da son dönemde çok geliştiğini kaydeden Bakan Kacır, Türkiye'nin 7 adet Turcorn'u olduğunu da sözlerine ekledi.  

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, tüm dünyada teknolojiye ayrılan finansmanın çok büyüdüğünü, 2021'de Türkiye'de de bu büyümenin fazlasıyla hissedildiğini belirtti. Bakan Kacır, 2022'de globalde bu açıdan bir düşüş yaşansa da Türkiye'nin büyümeye devam ettiğini söyledi ve 2023'te ise 3. çeyrek itibariyle Avrupa'da dördüncü sırada yer aldığını açıkladı. 

Kaynak: DHA