Muhammed Ali YAHŞİ

Ankara Berberler Odası üyelerine iş yeri sigortası Ankara Berberler Odası üyelerine iş yeri sigortası

Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında yurdun dört bir yanında kutlamalar devam ediyor. Türk Hava Kuvvetleri 3. Ana Jet Üs Komutanlığı'na bağlı SOLOTÜRK akrobasi timi Anıtkabir ve Başkent semalarında gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla gösteri uçuşu gerçekleştiren SOLOTÜRK, izleyenlerin adeta nefesini kesti.

Yaklaşık yarım saat süren gösteri boyunca pilotların akrobasi hareketleri başkentliler tarafından farklı noktalarda ilgiyle izlendi. Anıtkabir ve çevresindeki vatandaşlar da gösteriye alkışlarla eşlik etti. 

SOLOTÜRK HAKKINDA 

Türk Hava Kuvvetlerinin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye bir gösteri şeklinde sunan gösteri ekibidir.

Gösteri uçuşları tek kişilik F-16C Blok-30TM uçağı ile icra edilmektedir. Uçak üzerine boya haricinde herhangi bir değişiklik yapılmamış olup diğer F-16'lar gibi her türlü göreve planlanabilmektedir. SOLOTÜRK pilotları gösteri uçuşları haricinde harbe hazırlık uçuşlarını sürdürmektedirler.