Mikati'nin İsrail ve Lübnan sınırında artan gerginliğe ilişkin yaptığı yazılı açıklama, Lübnan resmi ajansı NNA tarafından paylaşıldı.

Ülkenin güneyindeki İsrail sınırı üzerinde meydana gelen endişe verici gelişmeler karşısında hükümetinin "sessiz ve eli kolu bağlı durmadığını" kaydeden Mikati, "Hükümet, Lübnan'daki istikrarı korumak ve Gazze'deki savaşın etkilerinden uzak kalabilmek için sürekli bir şekilde içerden ve dışardan (ilgili taraflarla) temas halinde." ifadelerini kullandı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını 11 Aralık'ta yapacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını 11 Aralık'ta yapacak

Lübnan'da Filistin ile dayanışma konusunda tam bir birliğin olduğunu aktaran Mikati "Lübnan'ın güneyinden (İsrail'e karşı) cephe açma macerasının kimseye faydası yok. Çünkü Lübnanlıların bunu kaldıracak gücü yok." değerlendirmesinde bulundu.

Lübnan'ın "kaosun ortasında" ve bölgenin de genel olarak zor bir süreçten geçtiğini dile getiren Mikati, ne olacağına dair kimsenin bir öngörüde bulunmasının mümkün olmadığını ancak kesin olan şeyin İsrail'in kışkırtıcı saldırılarını artırmaya çalıştığını kaydetti.

Kaynak: AA