Kent tarihindeki "en büyük sağlık yatırımı" olarak 368 bin 668 metrekare alanda Kocaeli ve çevre illere hizmet sunan hastanenin açılışının 1. yılı dolayısıyla program düzenlendi.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, yaklaşık 120 milyar dolar dış ticaret hacmine sahip kente, gelişmiş tıbbi cihazları olan, alanında uzman hekimlerin bulunduğu şehir hastanesinin çok yakıştığını anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde sağlık alanında devrim niteliğinde yatırımlar yapıldığını söyleyen Yavuz, şöyle konuştu:

"Ne kadar fiziki mekan yaparsanız yapın, hizmetin kalitesi ve niteliğini o kurumlarda çalışan insan belirler. O yüzden pandemi de dahil yaptığınız fedakarlığı ve gösterdiğiniz gayreti takdirle alkışlıyorum. Hepinizi tebrik ediyorum. Sağlık turizminde de önemli yere geldik. Şehrimizde 52 adet belgeli sağlık kuruluşu bulunuyor ve bu her geçen gün artıyor. İnanıyorum ki, Kocaeli Şehir Hastanesi bu alanda da önemli gelişmeler sağlayacaktır."

Uzmanı bilinçsiz diş beyazlatma işlemine karşı uyardı Uzmanı bilinçsiz diş beyazlatma işlemine karşı uyardı

AK Parti Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Sadettin Hülagü de "insanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışıyla hareket ettiklerini belirterek, Kocaeli Şehir Hastanesi'nin sağlık alanında önemli hizmet verdiğini vurguladı.

Hülagü, Kocaeli Üniversitesi'nin diğer tarafında yapılan AMATEM ve ÇEMATEM'in de kısa zaman sonra hizmete gireceğini bildirdi.

"Vatandaşlara nitelikli ve dünyada da parmakla gösterilen sağlık hizmeti veriliyor"

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Rıza Uçan, vatandaşlara nitelikli ve dünyada da parmakla gösterilen sağlık hizmeti verildiğine işaret ederek, "Birçok ülkeden şehir hastanelerimizin yatırım ve işletme modeli, ortaya koyduğu katma değerle ilgili olumlu geri dönüşler alıyoruz." dedi.

Şehir hastanelerinin mühendislik anlamında Türkiye'nin en nitelikli eserlerinden biri olduğunu, Trabzon ve Rize'deki şehir hastanelerinde de yeni dolgu alanı üretilerek ileri seviyedeki mühendislik önlemleri ve bileşenlerinin kullanıldığını ifade eden Uçan, şehir hastanelerinin deprem izolatör sistemleri kullanılarak inşa edildiğini anımsattı.

Bu yapıların büyük afetlerin yaşandığı dönemlerde, bulunduğu yerdeki insanların hayata tutunması için önemli bir kazanım olduğunun altını çizen Uçan, şehir hastanelerinin ortaya koyduğu çıta ve seviyenin çok farklı noktaya geldiğini söyledi.

Kaynak: AA