Hatice İKİNCİ

Türkiye ile Katar arasında ortak bildiri ve 12 anlaşma imzalandı Türkiye ile Katar arasında ortak bildiri ve 12 anlaşma imzalandı

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Dr. Oktay Vural, Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik krize dikkat çekti. Ekonomik sıkıntıların temelinde yanlış siyasi kararlar ve israflı yatırımların yattığını belirten Vural, "Enflasyonun bedelini halk ödüyor. İsraf olan yatırımları kısmayanlar vatandaşın boğazını sıkarak, emeğini, aşını keserek açıkçası kemer sıkarak tasarruf istiyor" ifadelerini kullandı.

Vural, ekonomik problemlerin aslında yansımalarıyla birlikte her kesimde hissedildiğini, bu sorunların altında yatan asıl sebebin siyasi hatalar olduğuna dikkat çekti. Vural, "Bugün ekonomik sorunların kaynağı doğrudan doğruya bilerek istenilerek yapılan hataların, siyasi kararların sonucudur. Bunu herkes böyle bilmelidir" dedi.

İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Vural, yanlış ekonomi politikalarının halkı fakirleştirdiğini ve ekonomik sıkıntıların sadece rakamlardan ibaret olmadığını, bunun somut bir şekilde esnafın, çiftçinin, emeklinin ve ev kadınının yaşamında hissedildiğini vurguladı.