Belek Turizm Merkezi'ndeki Kadriye Halk Plajı'ndan başlayan yarışların startını, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan verdi.

Aralarında yabancıların da bulunduğu çok sayıda sporseverin takip ettiği toplam 111,9 kilometrelik yarışa yüzerek başlayan sporcular, daha sonra Belek'ten EXPO 2016 alanına kadar pedal çevirdi. Yarışlar, The Land Of Legends içindeki koşu etabıyla sona erdi.

Turset Project Management ile The Land Of Legends işbirliğinde düzenlenen organizasyonda, sporcular 1,9 kilometre yüzüp, 90 kilometre pedal çevirip, 20 kilometre koştu.

Dursun Özbek: Galatasaray'ı ayrıştıran her konunun karşısında dimdik ayakta durmamız lazım Dursun Özbek: Galatasaray'ı ayrıştıran her konunun karşısında dimdik ayakta durmamız lazım

Turset Project Management Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Emeklioğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, organizasyona 86 ülkeden yaklaşık 2 bin sporcunun katıldığını söyledi.

Ironman 70.3 yarışlarının 50 ülkede yapıldığını belirten Emeklioğlu, "Antalya Belek'teki bu organizasyon dünyada katılımın en yüksek olduğu yarışmalardan birisi. Yarışlar ayrıca Antalya turizmine de büyük katkı sağlıyor." dedi.

Erkeklerde Bogdan Kovalenko, kadınlarda ise Simona Dolinar Majdic birinci oldu

Belek Turizm Merkezi'ndeki Kadriye Halk Plajı'ndan başlayan yarışlarda 1,9 kilometre kulaç atan sporcular ardından 90 kilometre pedal çevirerek EXPO 2016 alanına ulaştı. Yarışlar, The Land Of Legends içindeki 20 kilometrelik koşu etabıyla tamamlandı.

Erkeklerde, Türkiye'den yarışa katılan Bogdan Kovalenko 3 saat 51 dakika 19 saniyelik derecesiyle birinci oldu. Yarışı, Sergei Khazov 3 saat 53 dakika 29 saniye ile ikinci, Ilya Slepov ise 3 saat 54 dakika 59 saniye ile üçüncü tamamladı.

Kadınlarda ise Slovenya'dan Simona Dolinar Majdic 4 saat 33 dakika 28 saniyeyle ilk sırada yer alırken, Lolita Kladovikova 4 saat 38 dakika 3 saniye ile ikinci ve Galina Chetverikova ise 4 saat 39 dakika 38 saniye ile üçüncülüğü elde etti.

Turset Project Management ile The Land Of Legends işbirliğinde düzenlenen organizasyonda, 86 ülkeden yaklaşık 2 bin sporcu mücadele etti.

Kaynak: AA