Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla, İstanbul Valiliği iş birliğinde, İstanbul Açıkdeniz Yat Yarışı Kulübünce organize edilen, ana sponsorluğunu Quick Sigorta’nın üstlendiği “Heybeliada Su Sporları Kulübü (HSSK) Quick Sigorta HSSK ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bu yıl Cumhuriyet’in 100’üncü yılı onuruna düzenlenen “100’üncü Yıl Cumhuriyet Kupası” heyecanlı bir mücadele ile tamamlandı. İstanbul etabı, “Şamandıra Yarışları”yla başlayan “Cumhurbaşkanlığı 4’üncü Uluslararası Yat Yarışları” kapsamında düzenlenen Cumhuriyet 100. Yıl Kupası’na 104 tekne ve 800 sporcu katıldı. İlk gün Caddebostan-Adalar parkurunda, ikinci gün ise İstanbul Boğazı parkurunda kıyasıya yarışan takımlar İstanbul etabını 29 Ekim’de Boğaziçi startı ile geçilen Adalar parkuru ile tamamladı. Daha önceki üç yarışın da şampiyonu HSSK Quick Sigorta, Sportsboat A Sınıfı’nda şampiyon oldu. Organizasyonun ödülleri Fişekhane'de yapılan bir törenle yarışmacılara takdim edildi.

MİKROFON BAŞARILI GENÇLERDE

Fenerbahçe, zirve yarışında hata yapmadı Fenerbahçe, zirve yarışında hata yapmadı

Ödül törenine katılan Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, takım ile birlikte sahneye çıktı. Törenin sonrasında takımın başarılı sporcularına mikrofon uzatan Ahmet Yaşar, onlardan başarılı sonuçlanan mücadeleleri sonrasında neler hissettiklerini öğrendi.

Sporcuların ortak duygusu, büyük mücadele sonucu dördüncü kez üst üste kazandıkları kupanın verdiği gururdu. Cumhuriyetin 100’üncü yılında böylesine anlamlı bir yarışı kazanmanın heyecan ve mutluluğunu yaşayan sporcular, Quick Sigorta’ya da destekleri için teşekkür etti. Heybeliada Su Sporları Kulübü Direktörü Saruhan Çinay ise “Üç senedir kazandığımız kupayı Quick Sigorta’nın ve kulübümüzün desteğiyle yeniden kazandık. Umarım sonraki yıllarda da kazanmaya devam edeceğiz. Bu amaçla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu vesileyle Quick Sigorta’ya yeniden teşekkürler” dedi.

HSSK- Quick Sigorta Yelken Takımı ile gurur duyduklarını ifade eden Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar da şöyle konuştu: “Takımımızı kupalarına, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılı onuruna düzenlenen böylesine özel bir yarışta bizi yine ve yeniden gururlandıran HSSK - Quick Sigorta Yelken Takımı’nı kutluyor, başarılarının sürmesini diliyorum. Biz de kendilerine Quick Sigorta olarak elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.”

Kaynak: Baskent