Gazze'de yaşananlar kesinlikle bir savaş değildir, bir soykırım girişimidir Gazze'de yaşananlar kesinlikle bir savaş değildir, bir soykırım girişimidir

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Gülcan Kış, Ak Partili Akdeniz Belediye Başkanının da adının karıştığı seçmen taşıma usulsüzlüğü iddialarının araştırılması için İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya çağrıda bulundu. Mersin genelinde 2 bin 792 usulsüz seçmen kaydının bulunduğunu ve söz konusu durumun partisi tarafından İl Seçim Kuruluna taşındığını kaydeden Kış, itirazlarının reddedildiğini belirtti.

TBMM Genel Kurulunda söz alan Kış, usulsüz seçmen kaydı iddialarına ilişkin şunları söyledi:

“31 Mart seçimleri öncesi seçim bölgem Mersin'de sahte seçmen vakaları ortaya çıkmıştır. Akdeniz ilçemiz başta olmak üzere birçok ilçemize hayalî seçmen kaydedildiği basına ve kamuoyuna yansımıştır. Metruk binalara seçmen yerleştirildiği, yurttaşların evlerine habersizce yeni seçmen kaydedildiği tespit edilmiştir. Hayalî seçmenlerin AKP'li belediye başkanı ve bürokratlarından oluştuğu da iddia edilmektedir. Konuyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Mersin il örgütümüz de il genelinde 2 bin 792 kişi için İl Seçim Kuruluna itirazını yapmış ancak Seçim Kurulu tarafından reddedilmiştir. Buradan İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya'yı göreve davet ediyorum. İddialar vahim boyuttadır. Bu organize ve usulsüz seçmen taşıma skandalı için gerekli soruşturma derhâl yapılmalıdır. Tüm vatandaşlarımıza da buradan sesleniyorum: Hileyle seçim kazanmak isteyenlere gereken cevabı sandıkta hep birlikte verelim.”

Kaynak: Merve US ACIOĞLU