MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan 100. Yıl Buz Pateni ve Tırmanma Salonu'nun açılışında, ilçede gerçekleşen projeler dolayısıyla Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve ekibine teşekkür etti.

Ekolojik Köy’de Arıcılık Eğitimi Ekolojik Köy’de Arıcılık Eğitimi

Bugün Gazze'de yaşananların yürekleri burktuğunu, Birleşmiş Milletler ve UNESCO'nun artık dayanamayıp acil çağrı yapmak durumunda kaldığı insanlık dramının yaşandığını kaydeden Karakaya, şöyle konuştu:

"Türkiye olarak biz başından beri tüm dünyada olduğu gibi burada da mazlum milletlere olan desteğimizi açıkladık ve her zaman adil olma yönünde hiçbir taviz vermedik. Biz Müslüman Türk milleti olarak bizim için kutsal olan o topraklarda kanın ve gözyaşının bir an önce durmasını ve adil bir çözüm olmasını bekliyoruz. İnşallah bir an önce o kutsal topraklarda kan durur ve huzur gelir."

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek de Ankara'nın başkent oluşunun 100'üncü yılında Gölbaşı'na yeni bir eser daha kazandırmanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını kaydetti.

Başkent Ankara'ya yakışır işler yapmaya, bu topraklara değer katmaya devam ettiklerini belirten Şimşek, "Cumhur İttifakı'mızdan aldığımız güç ve destekle yaptığımız eserlere bir yenisini daha kazandırıyoruz. Türkiye Bowling Federasyon binasını Gölbaşı'na getiriyoruz. Dünya artık bowlingi Gölbaşı'nda oynayacak. Bilardo burada, dağcılık burada, buz pateni burada." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Gölbaşı 100. Yıl Buz Pateni ve Tırmanma Salonu'nun açılışı yapıldı. Açılışa, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 100. Yıl Buz Pateni ve Tırmanma Salonu'nda tırmanma duvarı, dağcılık alanı, buz pateni pisti ve buz pateni seyir alanı, fuaye, kafeterya, mutfak, bay ve bayan giyinme odaları, antrenör ve yönetim odaları ile açık otopark bulunuyor.

Kaynak: AA