2018 yılında “Yıllanmış Eşya” adlı şarkısıyla müzik piyasasına giren ve “Deme”, “Tövbe ve “Affet” şarkıları ile müzik platformlarında milyonlarca kez dinlenen Derya Bedavacı, Kavaklıdere’de bulunan Jolly Joker Ankara’da sahne alacak. Saat 21.30’da başlayacak konserin biletleri, Bubilet ve Biletix’ten temin edilebilecek.

DERYA BEDAVACI KİMDİR?

Bodrum'da 6 heykel sanatçısının eserleri deniz altında sergileniyor Bodrum'da 6 heykel sanatçısının eserleri deniz altında sergileniyor

Sivas’ta 7 çocuklu bir anne/babanın 3. çocuğu olarak dünyaya gelen Derya Bedavacı, küçük yaşlarda ailesiyle birlikte İzmir’e yerleşti. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. Liseden mezun olduktan hemen sonra belediye konservatuarının TSM Korosuna katıldı. Bir süre koroya devam etti. Daha sonra İzmir’de çeşitli mekanlar da solistlik yapmaya başladı. Bu sırada Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuvarı’nı kazandı. Mezun olduktan sonra yüksek lisansını da Ege Üniversitesi’nde tamamladı. Üniversite yaşantısı boyunca solistlik yapmaya devam etti. Okuluna devam ederken, kendisi gibi müzisyen olan Murat Bedavacı ile evlendi. Eşiyle birlikte profesyonel müzik yaşamına devam etti. Halen evli ve bir kız çocuk annesi olan Derya Bedavacı kızı doğduktan hemen sonra ilk bestesi olan Yıllanmış Eşya şarkısını yaptı. Sonrasında sahne çalışmalarının yanı sıra, beste ve söz çalışmalarına da ağırlık verdi. Kubat’ın “Al Ömrümü” albümünde “Veda”, “Buram Buram”, “Eyvallah”, Hakan Altun’un “Konu Aşk” albümünde “Saki”, 2018 Enbe Orkestrası’nın albümümde Ferhat Göçer’in okuduğu “Sana Ne”, Demet Akalın ‘’Ateş’’ albümündeki ‘Geberesice’ adlı şarkıların Derya Bedavacı’ya ait. 2016 yazında Hakan Altun ile yolları kesişti. Çok kısa bir süre içerisinde ilk albüm çalışması için stüdyoya girdi. ‘Sayende’ isimli ilk albüm çalışmasını çıkardı.

‘Sayende’ albümünün ardından Kavuşmalıyız, Deme, Naz Değil, Ama Geçecek, Affet ve Kalbimi Kırıyorlar Anne şarkılarıyla yıldızı iyice parlayan Bedavacı aşk acısı çekenlerin yüreğini titretmeye devam etti.

Çıkardığı her şarkı milyonlarca tıklanan sanatçı bütün beğenileri üstüne çekmeyi başardı. Yorumcu kişiliğinin yanı sıra söz yazarlığı ve besteci kimliğiyle de öne çıkan Derya Bedavacı, yaptığı şarkılardaki melankolik, romantik ve samimi müzik dilini dinleyenlerine hissettirmeye devam edecek. Yaptığı cover şarkılarla, değişik tarzlarda oluşturduğu repertuderarıyla ve sahne duruşuyla da çok konuşulan sanatçı, arabeskin yeni nesil temsilcisi olmaya aday. Bu yolda emin adımlarla ilerliyor.

Muhabir: Muhammed Ali YAHŞİ