Ebru APALAK

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nde yazılı bir açıklama yaptı. 

Palandöken, dünyada hak ve özgürlüklerini kullanamayan birçok çocuk olduğuna dikkat çekerek, “Bugün hâlen dünya üzerinde temel hak ve özgürlüklerinden mahrum bırakılan çok sayıda çocuk var. Çocuk haklarının korunması ve hayata geçirilmesi tüm dünyanın ortak sorumluluğudur.” ifadelerini kullandı.

FETÖ sanığı eski rektör Hoşcoşkun'un ev hapsi kaldırıldı FETÖ sanığı eski rektör Hoşcoşkun'un ev hapsi kaldırıldı

TESK’in çocuk haklarının korunması için yürüttüğü çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Çocuk işçiliğini önlemede farkındalık oluşturmak için Konfederasyon’un Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’yla yaptığı Çocuk Hakları ve İş İlkeleri Programı’nın 2017’den beri sürdüğünü hatırlattı.

“ÇOCUKLARIMIZIN YARINLARINI BİRLİKTE KURALIM”

Avrupa Birliği’nin Türkiye’deki mülteciler için mali yardım programı kapsamında finanse ettiği, Expertise France öncülüğünde Eğitim Danışmanlık ve Uzmanlık Hizmetleri, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğü, TESK ve TESK’e bağlı birlik ve odaların iş birliğinde İstihdam için Mesleki Eğitim Programı’nın 2020’den beri devam ettiğini aktardı. Palandöken, “Çocuklarımızın yarınlarını hep birlikte kuralım” dedi.