CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kentte 1 milyon 400 bin liraya mal olan “memnuniyet anketi” yaptırdığını belirterek, söz konusu duruma tepki gösterdi. AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları eski Başkanı Yusuf Akın’ın araştırma şirketi olan Areda’ya yaptırılan ankete tepki gösteren Sarı, şunları söyledi:

“Sonuçları Balıkesir kamuoyu ile paylaşılmayan ama parası Balıkesirlinin cebinden çıkan Memnuniyet Anketi kimi memnun etti? Balıkesirli hemşerilerim, AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden memnun değil. Bu sonuç da yandaş şirket yapmış olsa da ankete yansıdı. Yani memnuniyet anketinden memnuniyetsizlik çıktı. Yaklaşık 2 buçuk ay geçti. Sonuç istedikleri gibi çıksaydı yedi düvele duyururlardı. Yücel Yılmaz’ı yandaş anket şirketi de parlatamadı. Ancak burada asıl konu milletin, Balıkesirlinin tek kuruş dahi olsa çar çur edilmesi. Belediyenin yani milletin parasıyla yandaş şirkete yaptırılan bu ankete verilen her kuruşun hesabını Balıkesirli hemşerilerime vermek zorundasınız. Görünen o ki hiç kimsenin memnun olmadığı bir memnuniyet anketi yandaş anket şirketini memnun etmiş.”

NE OLMUŞTU?

Akşener: Emeklilere 11 bin lira seyyanen zam vereceksin Akşener: Emeklilere 11 bin lira seyyanen zam vereceksin

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı, 8 Eylül 2023 tarihinde “Kamuoyu Memnuniyet Anketi” yaptırmak için Kamu İhale Kanunu’nun 21’inci maddesi pazarlık usulü hükümlerine göre ilana çıktı. Başka hiçbir firmanın katılmadığı ihale Areda Danışmanlık Anonim Şirketi 1 milyon 400 bin lira karşılığı ihaleyi aldı. 27 Eylül 2023 tarihinde imzalanan sözleşme gereği AK Parti Kocaeli eski Gençlik Kolları başkanın sahibi olduğu anket şirketi, 2 Ekim ile 2 Kasım 2023 tarihleri arasında Balıkesir’de memnuniyet anketi için saha çalışması yaptı.

Kaynak: Merve US ACIOĞLU