2001 yılında iki lise arkadaşı Ali Sürel ile Caner Karamukluoğlu tarafından Ankara’da kurulan ve "Aşkı Harcamanın 80 Yolu", "Yine Yazı Bekleriz", "Özgürce Yaşa", "Söyle Ruhum" ve "Hey Pardon" adlı şarkılarıyla Türk Rock müziğinde  büyük bir hayran kitlesi oluşturan TNK, başkentli hayranları ile 6.45 KK Ankara sahnesinde özlem giderecek. Konser alanının kapıları 20.00’de açılacak ve saatler 22.00’yi gösterdiğinde TNK efsane şarkıları ile sahnede olacak.

18 yaş sınırı bulunan konserin biletlerine ise https://www.bubilet.com.tr/ adresinden ulaşılabilecek.

TNK HAKKINDA

Lise yıllarında Ali Sürel ile Caner Karamukluoğlu tarafından kurulan TNK, ve günümüzde Caner Karamukluoğlu(Vokal, gitar, piyano), Basri Hayran(Bas gitar), Hakan Kılıç(Davul) ve Özgür Aksüyek(Klavye, gitar, geri vokal) kadrosu ile müzik hayatına devam eden TNK, 2002 yılında düzenlenen "Sing Your Song" adlı yarışmada Genç Yetenek, 2004 yılında ise Fanta Genç Yetenekler Arıyor adlı, Melih Kibar, Candan Erçetin, Levent Yüksel, Meltem Taşkıran, Afşin Akın, Aslı Atasoy gibi ünlü müzisyenlerin ve prodüktörlerin bulunduğu bir jüriye sahip yarışmada Türkiye birincisi oldu. Bu yarışmanın ardından çeşitli illerde düzenlenen konserlerde yer alarak dinleyici kitlesini genişleten grup, 2005 yılında ilk albümleri olan Sıra Bizde'yi yayınladı. Albümün ardından grubun davulcusu Ali Sürel’in yurt dışına gitmesiyle davulcu olarak gruba Arda Aksu dahil oldu. Aynı yıl yine davulcu değiştiren TNK, davulcu Onur Ertem'in gruba girmesiyle bu arayışına son vermiş oldu.

TNK'nin Söyle Ruhum isimli ikinci albümü 21 Nisan 2010’de yayımladı. Albümün ilk videosu albümle aynı adı taşıyan “Söyle Ruhum” şarkısına Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde çekildi. Grup 2011 yapımı Aşk Tesadüfleri Sever isimli Ömer Faruk Sorak tarafından çekilen filmin müziklerini yaparak tanınırlığını arttırdı.Yine 2011 yılında yayınlanan Nilüfer şarkılarından oluşan 12 Düet isimli derleme albümde yer aldılar. Albümde bulunan "Selam Söyle" isimli parçayı yeniden yorumlayarak Nilüfer ile birlikte seslendirdiler.

Üçüncü stüdyo albümleri olan Melankoli'yi 5 Mart 2013 tarihinde yayınlayan grup, 27 Şubat 2015'te vizyona giren Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde ve yine Aşk Tesadüfleri Sever ekibinden çıkan 8 Saniye filmi müziği için "Umrumda" ve "Yansıma" parçarını yorumladı. Orijinal film müziği albümünün ilk video klibi de yine Ömer Faruk Sorak yönetmenliğinde "Umrumda" parçasına geldi.

Devlet Tiyatroları Antalya 14. Uluslararası Tiyatro Festivali başladı Devlet Tiyatroları Antalya 14. Uluslararası Tiyatro Festivali başladı

2016 yılında aralarında “Aşkı Harcamanın 80 Yolu” da olan 3 adet tekli ve aynı yıl soundtrack çalışmaları “Unutmam Seni”, “Yansıma” ve “Umrumda” yayınlandı. Grup 2019 yılında eski ama yayınlanmamış şarkıların da olduğu 40 şarkılık bir listeden favorilerini seçerek “Kanatlarımdan Tutma” albümünü çıkardı. 2020 yılında yenilenme sürecine giren TNK, “Manik Depresif” adlı 12 şarkıdan oluşan 5. stüdyo albümlerini Sony Music Türkiye etiketiyle Aralık ayında yayınladı.

Muhabir: Muhammed Ali YAHŞİ