Nursel DİLEK MANAVBAŞI

Kahve sektörünün öncü markalardan biri olan Arabica Coffee House, yeni gıda üretim tesisi Tastopia Taste Factory’i düzenlenen organizasyonla hayata geçirdi.  Ankara’ya 40 kilometre mesafede bulunan  Malıköy Organize Sanayii Bölgesi’nde bulunan tesisin açılışını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar gerçekleştirdi.

Yaşar, açılış konuşmasında Cumhuriyetin 100. yılına atıfta bulunarak ‘İplik bile üretemediğimiz günlerden bugünlere geldik. Türkiye üretmek zorunda. 100. Yılımıza girerken böylesine tesisler çok kıymetli ’ dedi.

CHP'den Çankaya'ya güçlü aday adayı: Bekir Ödemiş CHP'den Çankaya'ya güçlü aday adayı: Bekir Ödemiş

“TATMAK VE ÜTOPYADAN ESİNLENDİK”

Cumhuriyetin 100.yılı ve Arabica Coffee House’un kuruluşunun 9. yılında ‘Fark Yarat Öncü Ol’ sloganıyla yola çıkan Tastopia Taste Factory 50 milyon liralık bir yatırıma sahip. Arabica Cafe Hause sahibi Avukat Sertaç Yalçın yaptığı açılış konuşmasında ekmekten kruvasana, tatlıdan tuzluya, vitrindeki birçok ürünü fabrikalarında üreteceklerini ifade etti. Tasttopia ismini ‘Tatmak’ ve ‘Ütopya’ kelimelerinin birleşiminden esinlenerek oluşturduklarını dile getiren Yalçın, AR-GE firması olduklarını bunun devamının geleceğini belirtti. Aytaç Yalçın: “ Sloganımız lezzetin bugünü ve geleceği. AR-GE ve girişim firması olduğumuz için bunun devamı olacaktır. Cumhuriyetimizin 100.yılına yaklaşırken böyle bir tesisi kurabilmenin gururunu yaşıyoruz.”

“ÜRÜNLER 140 ŞUBEDE SATIŞA ÇIKACAK”

Şirketin öncelikli hedefi kendi mutfağında ürettiklerini şubelerinde satışa sunmak. İlerleyen süreçte ise hizmet verdiği yaklaşık 140 şubesinde kahve sektörüne sağlıklı ve lezzetli bir alternatif sunmak.  Şirketin en önemli hedefi ise kadın istihdamını sağlamak ve artırmak.

Çok sayıda ismin katıldığı organizasyo konuşmaların ardından pasta kesimiyle son buldu. Açılış, Arabica Cafe Hause sahibi Avukat Sertaç Yalçın, eşi mimar Elif Ülger Yalçın ve beraberindeki heyetin Anıtkabir ziyaretiyle sona erdi