Türkiye’nin dört bir yanından Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kabri başında ziyaret etmek isteyenlerin durağı bugün Anıtkabir olacak. Ankara’da yaşayanların yanı sıra İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerden Anıtkabir’e yoğun ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. Cumhuriyet’in 100. Yılında yüz binlerce kişi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ü ebedi istirahatgahı Anıtkabir’de ziyaret edecek. Peki Anıtkabir saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte, 29 Ekim Anıtkabir ziyaret saatleri…

Başkentte park halindeki araç yandı Başkentte park halindeki araç yandı

 Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının koordinasyonunda gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının iki önemli merkezi, başkent Ankara ile İstanbul olacak. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim’de devlet erkanıyla saat 11.00'de Anıtkabir'i ziyaret edecek. 

Vatandaşların ise gün boyu Anıtkabir ziyareti devam edecek. Anıtkabir'i 29 Ekim'de ziyaret etmek isteyenler için yapılan açıklamada; "Anıtkabir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” etkinlikleri kapsamında geçmiş yıllarda olduğu gibi 29 Ekim 2023 Pazar günü Resmî Tören bitimine müteakip 22.00’ye kadar halkımızın ziyaretine açık bulundurulacaktır.’ denildi.

Kaynak: Baskent