Türk rap müziğinin kelamı kelimelerle mühürleyen anlatıcısı Aga B, Muamma albümünü yayınladıktan sonra, Barış Demirel ile yaptığı işbirliği ‘Üzümlü Kek’ i takip eden  #adalet ile sevenlerini selamladı. Tüm bu üretimlerinin yanına yenilerini eklemek için stüdyoda bir taraftan çalışmalarına devam eden Aga B, geçtiğimiz gece Babylon sahnesinde performansını sergiledi. Son dönemin adından sıkça bahsettiren Aga B, Oak ayında Bostancı Gösteri Merkezi'nde konser veren Gökhan Türkmen'le Heyecan performansıyla yine müzik eleştirmenlerinden tam not aldı.

Edebiyatın ustası Yaşar Kemal, doğduğu köyde anıldı Edebiyatın ustası Yaşar Kemal, doğduğu köyde anıldı

Aynı coşku ve enerjiyi Babylon sahnesinde solo performansında da sergileyen Aga B, 2 saat boyunca tempo düşürmeden müthiş bir müzikal şov sergiledi. Sahnede Aga B'ye Su Sonia, Fuat ve Burak Bey'de şarkılarıyla konuk olarak, unutulmaz anlar yaşattılar. Aga B iki bölümlü konserinde, belli bir süre sonra sahneden inerek parçalarını hayranlarının arasında söyledi.

1987, Ankara doğumlu rap sanatçısı Aga B, 2000 yılında oldukça genç bir yaşta kariyerine başladı. Sırasıyla 2016 yılında “Al, Bum!”, 2019 yılında “Muaf” ve 2022 yılında “Muamma” isimli albümlerini yayınlayan sanatçı bu sene içerisinde yayınladığı “Adalet”, “Rabarba”, “YE!” ve son olarak “Endam” ile üretmeye devam ediyor. Solo çalışmalarının yanı sıra müzikal iş birlikleriyle de bilinen Aga B, çeşitli proje ve organizasyon çalışmaları ile müzik kariyerini sürdürmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi