Mecliste yeni dönemin başlaması ile birlikte toplum sorunlarını TBMM kürsüsünden gündeme getirmeye devam eden Kış, özellikle son aylarda giderek artan sağlıkta şiddet olayları hakkında söz alan  Kış, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının can güvenliğinin sağlanması  ve çalışma koşullarının acilen düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

“SAĞLIK ÇALIŞANI HER GÜN ŞİDDETE MARUZ KALIYOR”

Prof. Dr. Tuğut: Rahim ağzı kanserlerinin en büyük nedeni HPV enfeksiyonlarıdır Prof. Dr. Tuğut: Rahim ağzı kanserlerinin en büyük nedeni HPV enfeksiyonlarıdır

İktidarın sağlık sağlık politikalarını eleştiren Kış, sağlık sisteminin çöktüğünü, ifade ederek yüzlerce sağlık çalışanının hedef gösterilerek hergün fiziksel ve sözel şiddete maruz kaldıklarını söyledi. Geçtiğimiz aylarda Mersin’de bir doktor ve iki hastane çalışanının da şiddette maruz kalmalarına tepki gösteren Kış, tek derdi işlerini, mesleklerini yapmak olan sağlık çalışanlarına sahip çıkılması ve sorunlarının çözülmesi gerektiğine değinerek şiddetin öngörülebilir ve önlenebilir bir sorun olduğunun altını çizdi. Hükümetin şiddet dilini bırakıp, hekimleri hedef gösteren açıklamalardan vazgeçmesi gerektiğini söyleyen Kış, sağlıkta şiddetle ilgili etkin mücadele başlatması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Başkent