Yaşar öğrencilerle birlikte fidan dikti Yaşar öğrencilerle birlikte fidan dikti

Gazi Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı Heykel Ana Sanat Atölyesince Cumhuriyet'in 100. yılına özel hazırlanan "Atatürk Anıtı" törenle açıldı. Gazi Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla gerçekleştirilen 4. Ulusal Sanat Eğitimi Sempozyumu ve Sanat Etkinlikleri kapsamında hazırlanan anıtın açılışı için tören düzenlendi.

Törene Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yücel Gelişli ve Prof. Dr. Fazlı Polat, Gazi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Selvi, Gazi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Çaydere, akademik ve idari personelle öğrenciler katıldı. Törende konuşan Prof. Dr. Yıldız, "Cumhuriyetimizin ve üniversitemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çok önemli bir anıtını açmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz." dedi.

Konuşmanın ardından Gazi Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı binasının önündeki Atatürk Anıtı'nın açılışı yapıldı. Törende Rektör Prof. Dr. Musa Yıldız, anıtın yapım ve tasarım ekibine teşekkür plaketi ve belgelerini verdi.

Kaynak: AA