Ankara’nın Mamak ilçesinde “Uluslararası Yaz Festivali” etkinliği düzenlenecek. Dans gösterilerinden çocuk eğlencelerine, konserlerden seğmen gösterilerine kadar yüzlerce etkinlik on gün boyunca Mamaklılarla buluşacak. Sosyal Farkındalık Federasyonu tarafından düzenlenen etkinlikler, yarın başlayacak. Mamak Belediyesi’nin ev sahipliğinde Mutlu-Ege 100. Yıl Cumhuriyet Millet Bahçesi’nde düzenlenecek festival, her gün mahalli sanatçıların vereceği konserle şenlenecek. Festivalde ayrıca mehter gösterileri, seğmen gösterileri, bacıerenler, dans gösterileri yer alırken, çocuklar için oluşturulan alanlarda kurulacak çocuk oyun grupları ile çocuklar da eğlenceli vakit geçirecek. Yine festival kapsamında kadın girişimciler, dernekler ve vakıfların oluşturduğu 60’ın üzerinde stantta hem doğal ürünler satışa sunulacak hem de kadınların el emeği ürünleri görücüye çıkacak.

ANKARA’NIN DİĞER İLÇELERİNDE DE DÜZENLENECEK

ABB'den Fileninin Sultanlarına destek ABB'den Fileninin Sultanlarına destek

Sosyal Farkındalık Federasyonu Başkanı Musa Polat, festivale destek veren Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin’e teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Engelli bireylerimize farkındalık oluşturmak adına mavi kapak projesi başta olmak üzere birçok organizasyonda yer aldık. Uluslararası Yaz Festivali ile de Mamak’tan başlamak üzere, Ankara’nın diğer ilçelerini de kapsayan bir etkinlik dizisi düzenlemeyi planladık. STK’larımızın bilgi, birikim ve deneyimlerini vatandaşlarımızın beğenisine sunmak adına, misafirlerimize unutulmaz bir festival deneyimi yaşatmayı planlıyoruz. Engelsiz Belediyecilik çalışmaları ile de engelsiz kent imajını artırmaya yönelik çalışmalara başkanımızın göstermiş olduğu duyarlılık ve verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederim.”

Muhabir: Merve Us Acıoğlu