İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yaşam

Başkent sabahları belediyenin çorbasıyla daha sıcak

Eğitim

Başkentli muhtarlara yönelik afet farkındalık eğitimi başladı

Ekonomi

Kahramankazan'da çiftçilere 1 milyon 200 bin sebze fidesi dağıtıldı

Ekonomi

Tüccar ve esnaf İstasyon Caddesi'ni konuştu

Kültür-Sanat

ANKAmall'da spor ve dans etkinlikleriyle 19 Mayıs şöleni yaşandı

Spor

Amatör Sporun dostu Ali Öcal Batıkent'te yaşayacak

Kültür-Sanat

Mor ve Ötesi ile 19 mayıs coşkusu

Kültür-Sanat

Başkentliler Altınfest'te doyasıya eğlendi

Kültür-Sanat

Gordion Yarı Maratonu Lansmanı Anadolu Medeniyetler Müzesi'nde gerçekleştirilecek

Kültür-Sanat

Ulucanlar Desen Çalıştayı Sergisi açıldı

Genel

Başkan Altınok Atatürk'ü andı, 19 Mayıs'ı kutladı

Kültür-Sanat

Nallıhan Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu konser verdi

Genel

Genel Haberleri

Karagöl Tabiat Parkı karla kaplandı

AA 18.01.2022 11:57
Karagöl Tabiat Parkı karla kaplandı

atandaşlara kışın bölgeyi ziyaret etme tavsiyesinde bulunan Türköne, "Ankara'da ve Çubuk ilçe merkezinde kar olmuyor ya da çok az oluyor. Karagöl'de çok fazla kara oluyor. Burada çocuklarla güzel bir piknik yaptık. Bizim için güzel bir alternatif oluyor." dedi.

Ankara'nın "saklı cennetleri" arasında gösterilen Karagöl Tabiat Parkı'nda kar yağışıyla ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor. Çubuk ilçesine 22 kilometre uzaklıkta bulunan tabiat parkı ve çevresindeki yaylalar, hafta içi ve hafta sonu ziyaret ediliyor. Tabiat Parkı, karla kaplı ormanları ve yüzeyi buz tutmuş gölüyle ziyaretçilerine şehrin stresinden ve gürültüsünden uzakta zaman geçirme fırsatı sunuyor. Kış güzelliğini görmek için bölgeye gelenler mangal yakıp piknik yaparken, bazıları da yürüyüş yapıyor.

"BURASI AYRI BİR GÜZELLİK"

Ziyaretçi Mücahit Türköne, stres atmak için sık sık Karagöl'e geldiğini söyledi. Vatandaşlara kışın bölgeyi ziyaret etme tavsiyesinde bulunan Türköne, "Ankara'da ve Çubuk ilçe merkezinde kar olmuyor ya da çok az oluyor. Karagöl'de çok fazla kara oluyor. Burada çocuklarla güzel bir piknik yaptık. Bizim için güzel bir alternatif oluyor." dedi.

Gizem Bahadır da Karagöl'e kışın ilk kez geldiğini belirterek, "Burası çok güzel. Yazları tercih ediyorduk, kışın da güzel olduğunu gördük. İlçeye yakın olması ve ulaşımın da rahat olası bizim için büyük bir avantaj. Burası ayrı bir güzellik, herkesin gelmesini tavsiye ediyorum." diye konuştu.

Büşra Kaptanoğlu ise ailesiyle karın tadını çıkarmak için tabiat parkına geldiğini aktararak, "Eğlenceli vakit geçirdik. Daha önce yazın gelmiştik, ilk kez kışın geliyoruz. Kışın bence daha güzel oluyor. Özellikle kış manzaraları çok güzel, fotoğraf çekmek için uygun olduğunu düşünüyorum. Herkesin buraya gelmesini tavsiye ediyorum." ifadelerini kullandı.