Prof. Dr. Zorlu, parti binasında düzenlediği basın toplantısında gündemi degerlendirdi. Maliye bakanlığı ile Merkez Bankası'nin uyum sorunu yaşadığına dikkat çeken Zorlu "Bu koşullar altında yine vatandaş ezilmekte, olan vatandaşın kesesine olmaktadır. Buradan siyasi iktidarı uyarıyoruz. Her şey daha da içinden çıkılmaz bir hal almadan gereğini yapın ve ülkemizin itibarını kurtarın” dedi. 

ÖNCE ANKARA SONRA İSTANBUL AÇIKLANACAK 

Gürer: “Satılan kamu varlıkları geliri ne oldu?” Gürer: “Satılan kamu varlıkları geliri ne oldu?”

Zorlu, İYİ Parti’nin Ankara ve İstanbul adayları hakkında  ise sona gelindiğini belirterek “Artık son aşamaya gelindi. Çalışmalar neredeyse tamamladı. Öncelikle çok kısa bir süre içerisinde Ankara adayımızı milletimizin takdirlerine sunacağız. Sonra da İstanbul adayımızı açıklayacağız” ifadesini kullandı. 

Türkiye’nin yarışma programı Survivor’a döndüğünü de söyleyen İYİ Parti Sözcüsü, şöyle konuştu: "Milyonlarca vatandaşımız için günü kurtarmak artık zorunlu ve sonuçları ağır bir yarışma gibi. Seneyi atlatabilenler de Cumhurbaşkanı’nın kendilerine uygun göreceği ve lütuf gibi sunduğu ödülü bekliyor. Adeta ‘Ey emekliler, geçen yılı başarıyla atlattınız ya, benden size yüzde 5 ek zam.’ diyor. Sayın Erdoğan bu seneyi emekli yılı ilan etti ya, bakalım emeklilere daha ne ödüller verecek. Mesela birinci ayı atlatan emeklilere külliyede yemek mi hediye edecek? Mesela ikinci ayda açlıktan ölmeyenlere 2 kilo et mi hediye edecek? Bunları özellikle söylüyorum çünkü bu feryat duyulmuyor" dedi.

Kaynak: Nursel DİLEK MANAVBAŞI