Uraloğlu: Başkentray'ı her gün 60 bin yolcu kullanıyor Uraloğlu: Başkentray'ı her gün 60 bin yolcu kullanıyor

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, gençlerin ve çocukların çağın gereklerine uygun olarak eğitim alması için Cumhuriyetin 100. yıl dönümüne armağan ettiği Cumhuriyet Akademisi’ni ziyaret etti.

Yenimahalle tarihinin en büyük yatırımı olan akademide eğitim gören çocuklarla bir araya gelen Yaşar, 2 bin öğrencinin lise ve üniversiteye hazırlandığı derslikleri gezdi.

Derslerinize iyi çalışıp kendinizi geliştirin

Tüm çocuklara sınavlarda başarılar dileyen Başkan Yaşar, “Sizlerden tek isteğim, derslerinize iyi çalışıp kendinizi geliştirmeniz ve vatana millete hayırlı evlatlar olmanızdır” dedi.Dersliklerde, öğrencilerin kendisi hakkında merak ettikleri soruları da yanıtlayan Yaşar, bir öğrencinin “Hangi dersi çok seviyordunuz” sorusuna “Edebiyat” cevabını verdi.

650 kişilik kütüphane

Ziyareti esnasında akademi içerisinde 650 öğrenciye ders çalışma olanağı sağlayan kütüphaneyi de gezen Yaşar, kütüphanede bulunan tüm çalışma masalarının doluluğundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Yaşar, “Yatırımlarımızın amacına ulaştığını, gençlerimizin ihtiyaçlarına cevap veriyor olduğunu görmekten mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi