Milli Takım sezonuna merhaba adlı bir buluşma organize eden TVF, Türk voleybol camiasını bir araya getirdi. İstanbul Beşiktaş’ta yer alan Divan Kuruçeşme’de düzenlenen etkinliğe Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Mert, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik ekibi, A Milli Erkek Voleybol Takımı sporcusu Burutay Subaşı, kulüp yöneticileri ve temsilcileri, sponsor yöneticileri ve basın mensupları katılım gösterdi.

Milletler Ligi (VNL) hazırlıklarını İtalya’da sürdüren  A Milli Erkek Voleybol Takımı ise gönderdikleri video ile gecede yer aldı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, başkan adaylığı için gereken imzaları teslim etti Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, başkan adaylığı için gereken imzaları teslim etti

Tvf Başkani (1)

“BEKLENTİ BÜYÜK”

Törende bir konuşma gerçekleştiren TVF Başkanı Üstündağ, Dünyada hiçbir ülkeye nasip olmayan bir yılda alınan üç başarının bu ülkenin gururu olduğunu ifade ederek, “Önümüzde uzun, yorucu, zorlu bir maraton var. Beklenti büyük. İnşallah elinden gelen her şeyin en iyisini yapacaklarından şüphemiz yoktur. Yediden 70’e kadın erkek herkesi birleştirdikleri için, herkesi bir bütün halinde ayrıştırmadan bütünleştirdikleri için, tek bir hedefe kilitledikleri için bir kez daha huzurlarınıza oyuncularıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

S A N A T A R E L L İ

“BU SENE DE HARİKA BİR YAZ OLACAĞINA EMİNİM”

Gecede söz alan A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli ise “Geçen sene bize verdiğiniz destek için herkese çok teşekkür ediyorum. Bu sene de aynı desteği ilk günden itibaren hissetmeye başladık. Oyuncularım harika bir ekip, çok çalışıyoruz. Bu sene de geçen sene neler yaptıysak aynılarını yapmaya devam edeceğiz. Bizim için turnuvanın adının hiçbir önemi yok. Bu takım çıktığı her turnuvada en iyi iyisini vermek için, en iyisini göstermek için ve savaşmak için çıkıyor. Bu sene de aynı şey olacak. Çok zor bir yaz olacağına eminiz. Çünkü herkesin bizi yenmek istediğini biliyoruz. Kendimi evimde hissediyorum. Burada olduğum için çok mutluyum ve keyifliyim. İşimi en iyi yapabileceğim yerde olduğumu düşünüyorum. Sezona Antalya’da başlıyoruz. Antalya benim için çok özel bir şehir. Bu yazın yine geçen seneki gibi harika bir yaz olacağına eminim” dedi.

333Eda Erdem

“EN İYİ MÜCADELEYİ VERECEĞİZ”

Buluşmada söz alan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kaptanı Eda Erdem “Bu yazın kendileri için çok değerli olduğunun altını çizerek, “Hepimiz bunun farkındayız. Antalya’da başlıyoruz. Geçen sene Antalya bizim için güzel geçmişti. Bizleri de çok özlediler. Biz de onları çok özledik. Bu sene de elimizden gelen en iyi mücadeleyi vereceğimizin sözünü sizlere verebiliriz. Türk kadınını, Türkiye’yi Avrupa ve dünya arenasında aynı şekilde temsil etmeye devam edeceğiz” cümlelerini kullandı.

Muhabir: Muhammed Ali YAHŞİ