Türk voleybolunun altyapı omurgasını oluşturan ve geleceğin yıldızlarını yetiştiren TVF Spor Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılında 85 yeni mezun verdi. Ziraat Bankkart Voleybol Salonu’nda gerçekleştirilen ve TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Yenimahalle Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Tülüce, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü Veli Karakuş, TVF Spor Lisesi Müdürü Mehmet Tuna’nın katıldığı törende öğrenciler mezun olmanın heyecanını veliler de evlatlarının gururunu yaşadı. 

"TÜRK SPORUNA FAYDALI NESİLLER YETİŞTİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

TVF Spor Lisesi öğrencilerinin 2 yıl önce dünya şampiyonu, bu yıl dünya üçüncüsü olduklarını  ve Türk voleybolunun ülke sınırlarını aşarak , Avrupa ve dünyada boy gösterdiğinin altını çizen Üstündağ, “Biz bir projeyle yola çıktık. Okulumuz eğitimin en iyisini verdiğine, yurdumuzdan, yemekhanesine kadar en iyi imkanları sağladığına inanıyorum. Evlatlarımız gece gündüz, ağabeylik, annelik, babalık yapan, şahsımdan daha çok okul müdürü başta olmak üzere tüm öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Okul aile birliğimize de sizlerin huzurunda teşekkürlerimi sunuyorum. Türk sporuna, Türk eğitimine faydalı olacak nesiller yetiştirmek için bundan sonrada elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.

Mezunlarımızı bugün gönderiyoruz, ancak her yıl bir bu kadar daha yeni öğrencimiz aramıza katılacak. Yaptığımız protokoller ile burayı takip eden Milli Eğitim Bakanlığımıza ve Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Gençler sizleri seviyoruz. Bu vatanın aydın yüzleri, aydın insanlarısınız. Her nerede ne görev yaparsanız yapın ülkemizi gururla temsil edeceksiniz. Ancak voleybolu sevmekten vazgeçmeyin. Voleybol sizi çok seviyor” ifadelerini kullandı.

“HAKKIMIZ HELAL OLSUN”

Mezuniyet töreninde bir konuşma yapan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, “Buraya ilk geldiğinizde sınavla başlayan, aradan geçen 4 yılda, Türkiye Voleybol Federasyonu olarak elimizden geldiği kadar şahsım ve personelimizle birlikte sizlere babalık, annelik yapmaya çalıştık, gayret gösterdik. Evlatlarınızı buraya bizlere teslim ettiğiniz günden bugüne kadar, evlatlarınıza iyi bir annelik, babalık yaptıysak hakkımız helal olsun, sizler de haklarınızı helal ediniz” diye konuştu.

Törende, dereceyle mezun olan öğrencilere plaketlerinin takdim edilmesinin ardından, mezun olan 85 öğrenciye diplomaları verildi.

Nwakaeme yeniden Trabzonspor’da Nwakaeme yeniden Trabzonspor’da

Muhabir: Muhammed Ali YAHŞİ