TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) hayatını kaybedenlerin 17'nci dönemi Diyarbakır Milletvekili Şeyhmus Bahçeci'nin (73) cenaze töreni düzenlendi.

Şeyhmus Bahçeci, dün akşam Ankara'da tedavi gördüğü için hayatını kaybetti. Bahçeci için bir dönem görev yaptığı TBMM'de tören töreni düzenlendi. Törene, Bahçeci'nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Özgür Özel, milletvekilleri ve Meclis üyeleri katıldı. Bahçeci'nin Türk bayrağına sarılı tabutu, görevlilerin omuzlarında Meclis Şeref Kapısı önüne getirildi. Dua okundu ve helallik toplamanın ardından Bahçeci'nin özgeçmişi okundu. Törenin ardından Bahçeci'nin cenazesi, son yolculuğuna uğurlanmak üzere Gölbaşı Mezarlığı'na götürüldü.

Tbmmde Diyarbakir Eski Milletvekili Bah 47173 (1)

CHP'li Kış’tan,  Bakan Şimşek’e CHP Mitinglerini İzleyin Çağrısı CHP'li Kış’tan,  Bakan Şimşek’e CHP Mitinglerini İzleyin Çağrısı

1987'YE KADAR MECLİS'TE GÖREV YAPTI

Şeyhmus Bahçeci, 1951 yılında Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta değerlendirmeyi tamamladıktan sonra Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İktisat Fakültesi'ni tamamladı. Bir süre serbest ticaretle meşgul oldu, muhasebecilik, mali müşavirlik yaptı. 6 Kasım 1983 tarihindeki milletvekili genel seçimlerinde Halkçı Parti listelerinden 17'nci dönem Diyarbakır Milletvekili seçilen Bahçeci, daha sonra Sosyal Demokrat Halkçı Parti'ye 29 Kasım 1987'deki milletvekili genel seçimlerine kadar parlamentodaki görevini sürdürdü. Bahçeci, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Kaynak: DHA