Sincan Belediyesi yaz tatiline giren öğrenciler için birbirinden değerli alternatifler sunuyor. Çocuklar Yenikent, Çimşit ve Törekent’te hizmet veren havuzlarda gönüllerince kulaç atıp tatilin tadını çıkarırken, yüzme bilmeyenler için de kurs veriliyor. 7-13 yaş arasındaki çocuklar uzman eğitmenlerden ders alarak yüzme sporunda deneyim kazanıyor.

Yüzme sporunun yanında çocuklar Bilim Sincan’ı ve Matematik müzesini ziyaret edip teknoloji ve matematik alanında deneyim sahibi oluyor. Bilim Sincan’da yaz boyunca devam edecek olan atölyelerde çocuklar, bilimle tanışıyor, yaratıcılıklarını ve problem çözme becerilerini geliştiriyor, farkındalık kazanıyor. Ziyaretçilerine matematiği en kolay yoldan öğrenme ve mantığını kavrama fırsatı sunan Matematik Müzesi de çocukların eğitimine büyük katkı sağlıyor. Müze sadece çocukların değil her yaştan vatandaşın ilgisi ile karşılaşıyor.

Başkentin en yoğun caddelerinde gece temizliği Başkentin en yoğun caddelerinde gece temizliği

Okul Öncesi Çocuklar İçin Eğitim ve Oyun Bir Arada

Sincan Belediyesi okul öncesi çocukları da unutmadı… Anne-Çocuk Oyun Evleri ve Bebek Kütüphanesi her hafta birbirinden eğlenceli ve eğitici faaliyetlerle anneler ve çocukların vazgeçilmezi oldu. Çocukların motor becerilerini geliştiren etkinliklerin yanında matematik ve İngilizce ile de tanışan minikler oyunlarla öğreniyor, kitaplarla tanışıyor. 

Kaynak: Haber Merkezi