Geride kalan son 5 yıl içerisinde vizyon projeleri bir bir ilçeye kazandıran Pursaklar Belediyesi, ilçeye nefes aldıran 7 Şehir Meydanını vatandaşların hizmetine sundu.

Hicret Meydanı

Pursaklar Belediyesi, Hicret Meydanı'nda yenileme işlemini tamamlayarak, yeşil alan ve cami avlusu başta olmak üzere tüm meydan baştan aşağı yenilenerek, vatandaşların kullanımına açtı.

Çankaya parkları bahara hazırlanıyor Çankaya parkları bahara hazırlanıyor

Dış mekânda kullanıma uygun 4 çeşit taşın kullanıldığı Hicret Meydanında, havanın kararması ile birlikte faaliyete geçen gömme aydınlatma armatürlerin oluşturduğu görsel şölen seyir zevki verirken, yeni meydanın resmi törenlere ev sahipliği yapması, dinlenme alanları, vatandaşların rahatlıkla dolaşıp vakit geçirebileceği yeşil alanlar ve sıfırdan yenilenen çocuk oyun parkı bulunuyor.

Muhsin Yazıcıoğlu Meydanı

İlçenin merkezinde bulunan, vatandaşların buluşma noktalarının başında gelen Muhsin Yazıcıoğlu Meydanı, Pursaklar'ın dokusuna ve mimarisine uygun bir şekilde çalışmalar tamamlanıp, modern bir görünüme kavuşarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Muhsin Yazıcıoğlu Meydanı; halkın nefes alacağı oturma yerleri, vatandaşların rahatlıkla dolaşıp vakit geçirirken, resmi törenlere de ev sahipliği yapıyor.

Şehitlik Meydanı

Pursaklar Belediyesi, ilçenin sosyal ve kültürel yaşamına değer katacak ve çok amaçlı kullanım imkânı sağlayan Şehitlik Meydanı, vatandaşların milli bayramlarda, dini bayramlarda ve önemli günlerde gerçekleştirilen programlarda bir araya gelmesini sağlıyor.

İlk Yerleşim Meydanı

Pursaklar Belediyesi, Yunus Emre Mahallesi Eskiköy girişinde toprak kayma riskine karşı geçtiğimiz günlerde Sedir, Karaçam ve Ihlamur Ağaç dikim çalışmaları gerçekleştirirken, alanın ön kısmında vatandaşların huzurla vakit geçirip nefes alabilecekleri İlk Yerleşim Meydanı ve yeni park alanı ilçe sakinlerine hizmet veriyor.

Saray Merkez Cami Meydanı

Saray Mahalle Sakinlerinin dini bayramlarda ve önemli günlerde bir araya gelebilmeleri için yapım çalışmalarını tamamlanan Saray Merkez Cami Meydanı ilçe halkının hizmet veriyor.

Altınova Merkez Cami Meydanı

Mahalle Sakinlerinin dini ve önemli günlerde bir araya gelebilmeleri için Altınova Merkez Cami Meydanı’nı vatandaşlara hizmet veriyor.

Yuva Mahallesi Meydanı

Pursaklar Belediyesi, Yuva Mahallesine kazandırdığı yeni meydan, vatandaşların keyifle vakit geçireceği ve bir araya geleceği yer olurken, çocukların neşe içerisinde, keyifle eğlenebileceği bir yer olurken mahalleye yeni bir kimlik kazandırdı.

Kaynak: Haber Merkezi