TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, seçim sonrası ekonomi vurgusu yaptı. Ekonomide atılacak çok adım, yapılacak çok iş olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, tüm gücümüzle enflasyona odaklanmalıyız dedi. TOBB Başkanı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “Enflasyonla mücadele para ve maliye politikası eşgüdümünde daha başarılı olacaktır. Fiyat istikrarı ve finansal istikrar ile öngörülebilirlik güçlenecektir. Böylece teknoloji içeriği ve katma değeri yüksek yatırımlar artacaktır.”

IMF'den rekor sayıdaki seçimin olduğu 2024 yılı için "mali konsolidasyon" vurgusu IMF'den rekor sayıdaki seçimin olduğu 2024 yılı için "mali konsolidasyon" vurgusu

Üretim gücünün korunması ve firmaların sürdürülebilirliğinin zarar görmemesinin önemli olduğunu altını çizen TOBB Başkanı, yapısal reformlar konusunda etkin ve kararlı adımlar atmalıyız dedi: “ Mesleki eğitim, istihdam politikaları, vergi reformu, yargının operasyonel etkinliğinin artırılması, kurumsal altyapının güçlendirilmesi, şehirlerimizin depreme direncinin artırılması, yeni sanayi havzalarının oluşturulması, kilit teknolojilerin ülkemize kazandırılması, yeşil ve dijital dönüşüme ülkemizin hazırlanması gibi birçok alanda reformlar bizi bekliyor. Şimdi siyasi görüşümüz ne olursa olsun, milletimizin kararına saygı duyup, 86 milyon el birliği, akıl birliği ile aydınlık geleceğimize birlik ve beraberlik içinde yürüme zamanıdır.

Muhabir: Nursel DİLEK MANAVBAŞI