araftarın öncülük ettiği, 2015 yılında yeni stat projesi kapsamında yıkılan eski Karşıyaka İlçe Stadı'nın atıl kalan arazisinde düzenlenen mitinge yeşil-kırmızılı yönetim, camia, futbol takımının teknik direktörü Erkan Sözeri, A takım ve altyapıların sporcularının yanı sıra CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, İYİ Parti Adayı Ümit Özlale, AK Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı İsmail Çiftçioğlu da kalabalığın arasında katılarak destek oldu.

Mitingde Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı İlker Ergüllü, 2'nci Başkan Mustafa Karabağlı, voleybol takımının altyapı patentli kaptanı Selen Naz Kıran, basketbol takımının altyapıdan yetişen oyuncusu Mert Celep, futbol takımı kaptanı Haydar Yılmaz, kulübün efsane eski kalecilerinden Ekrem Güçsav, Karşıyaka Danışma Kurulu Başkanı Hasan Denizkurdu ve Karşıyaka Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı konuşma yaparak yıllardır bekledikleri yeni statlarına artık kavuşmak istediklerini dile getirdi. Kulüp Başkanı İlker Ergüllü, konuşmasında, "Değerli vakitlerini ayırıp buraya gelen herkese çok teşekkür ediyoruz. Taraftarımızın bu hafta başında yaktığı ateşe Karşıyaka Spor Kulübü yönetimi, divan kurulu ve danışma kurulu olarak eşlik ettik" dedi.

İLKER ERGÜLLÜ: HEP BERABER BAŞARACAĞIZ

"Sonucu da gördüğüm kadarıyla muhteşem oldu" diyen Ergüllü, "Karşıyaka Spor Kulübü her şeyden önce bir eğitim ve öğretim kurumudur. Birçok gence spor hayatıyla beraber kötü alışkanlıklara bulaşmadan büyüme imkanı sağlamıştır. Birçok milli sporcunun yetişmesine önayak olmuştur. Burası da bizim okul binamızdır. Bu stat 10 yıl önce yıkıldı ve biz artık burayı geri istiyoruz. Burada İzmir'in bütün önde gelenleri, bütün büyükleri, bütün sevenleri bize destek olmalı ve Karşıyaka artık stadını geri almalı. Sizlere de bunun için büyük iş düşüyor. İnşallah hep beraber bunu başaracağız" diye konuştu.

Hacca gitmek için Üsküp'ten bisikletle yola çıkan 2 kişi Konya'ya geldi Hacca gitmek için Üsküp'ten bisikletle yola çıkan 2 kişi Konya'ya geldi

Başkan Ergüllü, mitingin bitiminde stat arazisini dolduran binlerce yeşil-kırmızılı taraftardan önce tüm ışıkları kapatmalarını, ardından da hep birlikte cep telefonlarının ışığını yakarak göğe tutmalarını istedi. Ergüllü, taraftarların telefonlarının ışıkları ve meşalelerle oluşturdukları görsel şölen üzerine, "Buranın karanlık değil her zaman böyle ışıl ışıl olması için buraya stadımızı istiyoruz" çağrısını yaptı.

Kaynak: DHA