İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Büyükşehir stüdyosuna youtuberlardan yoğun ilgi

Genel

kore Gazisi anılarını anlattı

Genel

Çocuklar masal kahramanı oldu

Genel

Sokak hayvanları için hizmet içi eğitim

Genel

Kale'nin çocuklarından ritim grubu

Kültür-Sanat

Kortidis'in kaleminden farklı bir "Bandırma Vapuru" hikayesi

Kültür-Sanat

1. Kadın Sinema Yönetmenleri Festivali başladı

Genel

Altındağ kreşlerinde karne sevinci

Genel

Altındağ'da geri dönüşüm dersleri

Kültür-Sanat

“Kız Kardeşler”e 10 dalda 11 adaylık

Kültür-Sanat

'Baba Parası'na büyük ilgi

Genel

Kuru ağaçlar sanat eserine dönüşüyor

Genel

Genel Haberleri

Sakarya Caddesi’nin çöp konteynırları yenilendi 

19.07.2019 13:56
Sakarya Caddesi’nin çöp konteynırları yenilendi 

Çankaya Belediyesi, Kızılay bölgesinde başlattığı yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Belediye, Sakarya Caddesi'nde yer alan yer altı çöp konteynırlarını da yeniledi. 

Çankaya Belediyesi, Kızılay bölgesinde esnafın yoğunlukla kullandığı Sakarya Caddesi'nde yer alan yer altı çöp konteynırlarını yeniledi. Çankaya’nın merkezi Kızılay’da gıda sektörüyle uğraşan esnafın evsel atıklarını atmaları için konulan ve zamanla eskiyen yer altı çöp konteynırları yenilendi. Her biri 5 metreküp hacme sahip 5 yeni yer altı çöp konteynırı su sızdırmayan özelliği ile de dikkat çekiyor. Konteynırlarda biriken çöpler, çöp aracı ile otomatik vinçler sayesinde toplanıyor. El değmeden ayakla açılan kapakları da vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor. 
Kızılay bölgesinde başlatılan yenileme çalışmalarının bölgeye farklı bir hava katacağını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Kızılay’ı yeniden canlandırmak için Büyükşehir Belediyemizle el ele verdik. Esnafımızın ve vatandaşlarımızın konforu için detaylı bir çalışma yürütüyoruz. İşletmelerin yoğun olduğu Sakarya Caddesi’nde yer altı konteynırlarımızı da yeniledik, esnafımızın hizmetine sunduk” diye konuştu.