İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Genel

Bilişim sektörünün devleri Büyükşehirde 

Genel

Çankaya'da Barış Manço şarkıları

Genel

 Başkentte el sanatları şöleni 

Kültür-Sanat

Devlet Tiyatroları 1 Ekim'de perdelerini açacak 

Genel

 Altındağ'da metruk seferberliği 

Genel

Başkentli kadınlar en çok kreş ve bebek bakım odası istiyor 

Genel

 Çankaya'da kışlık çiçek için üretim başladı 

Genel

 Akyurt'a diyaliz müjdesi 

Genel

Ustalar Altınköy'de buluşuyor 

Genel

Akyurt Yaşamevi'ne fizik tedavi merkezi 

Genel

Başkent'te dijital dönüşüm başlıyor 

Genel

Ankara Büyükşehirden karada ve suda Sıfır Atık Projesi'ne destek 

Genel

Genel Haberleri

Sakarya Caddesi’nin çöp konteynırları yenilendi 

19.07.2019 13:56
Sakarya Caddesi’nin çöp konteynırları yenilendi 

Çankaya Belediyesi, Kızılay bölgesinde başlattığı yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Belediye, Sakarya Caddesi'nde yer alan yer altı çöp konteynırlarını da yeniledi. 

Çankaya Belediyesi, Kızılay bölgesinde esnafın yoğunlukla kullandığı Sakarya Caddesi'nde yer alan yer altı çöp konteynırlarını yeniledi. Çankaya’nın merkezi Kızılay’da gıda sektörüyle uğraşan esnafın evsel atıklarını atmaları için konulan ve zamanla eskiyen yer altı çöp konteynırları yenilendi. Her biri 5 metreküp hacme sahip 5 yeni yer altı çöp konteynırı su sızdırmayan özelliği ile de dikkat çekiyor. Konteynırlarda biriken çöpler, çöp aracı ile otomatik vinçler sayesinde toplanıyor. El değmeden ayakla açılan kapakları da vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor. 
Kızılay bölgesinde başlatılan yenileme çalışmalarının bölgeye farklı bir hava katacağını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Kızılay’ı yeniden canlandırmak için Büyükşehir Belediyemizle el ele verdik. Esnafımızın ve vatandaşlarımızın konforu için detaylı bir çalışma yürütüyoruz. İşletmelerin yoğun olduğu Sakarya Caddesi’nde yer altı konteynırlarımızı da yeniledik, esnafımızın hizmetine sunduk” diye konuştu.