İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yaşam

Başkent sabahları belediyenin çorbasıyla daha sıcak

Eğitim

Başkentli muhtarlara yönelik afet farkındalık eğitimi başladı

Ekonomi

Kahramankazan'da çiftçilere 1 milyon 200 bin sebze fidesi dağıtıldı

Ekonomi

Tüccar ve esnaf İstasyon Caddesi'ni konuştu

Kültür-Sanat

ANKAmall'da spor ve dans etkinlikleriyle 19 Mayıs şöleni yaşandı

Spor

Amatör Sporun dostu Ali Öcal Batıkent'te yaşayacak

Kültür-Sanat

Mor ve Ötesi ile 19 mayıs coşkusu

Kültür-Sanat

Başkentliler Altınfest'te doyasıya eğlendi

Kültür-Sanat

Gordion Yarı Maratonu Lansmanı Anadolu Medeniyetler Müzesi'nde gerçekleştirilecek

Kültür-Sanat

Ulucanlar Desen Çalıştayı Sergisi açıldı

Genel

Başkan Altınok Atatürk'ü andı, 19 Mayıs'ı kutladı

Kültür-Sanat

Nallıhan Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu konser verdi

Genel

Genel Haberleri

Başkan Demirbaş, üniversite öğrencileriyle kahvaltıda bir araya geldi

17.01.2022 12:07
Başkan Demirbaş, üniversite öğrencileriyle kahvaltıda bir araya geldi

Ankara'nın Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Fatma Hanım Kız Öğrenci Yurdu'nda kalan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) öğrencileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Öğrencilerin öneri ve taleplerinin dinlenilmesi amacıyla yurtta düzenlenen programa, Demirbaş ve öğrencilerin yanı sıra AK Parti Ankara Kadın Kolları Başkanı Hatice Çakmak, AK Parti İlçe Başkanı Erhan Kuşçu, Fatma Hanım Kız Yurdu Müdürü Nejla Uysal da katıldı.

Demirbaş, ilçelerinde misafir olan öğrencilerle sık sık bir araya geldiğini dile getiren Demirbaş, "Ben de üniversite yıllarımı sizler gibi Eskişehir'de yurtta geçirdim. Bu nedenle öğrenciliği ve aileden uzak nasıl yaşandığını iyi biliyorum. Bu nedenle de sık sık geleceğimizin teminatı gençlerimizle bir araya gelmeye çalışıyorum. Sizler bizlere Allah'ın ve ailelerinizin birer emanetisiniz. Bugün sizlerle bir arada olmaktan son derece mutlu oldum." dedi. Doğup, büyüdüğü şehre hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını anlatan Demirbaş, "Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ilçe halkımıza her zaman minnettarım." ifadesini kullandı.

Demirbaş, ilçede gençlere yönelik yaptıkları çalışmaları da anlatarak, şunları kaydetti: "Kültür Bakanlığımız ile yaptığımız protokol ile tarihi Hamdi Ağalar Konağına uyanık kütüphane yapacağız. Yüzme havuzu ve spor kompleksimiz bitmek üzere ve yakında hizmete girecek. Hemen yurdun yakınında içerisinde spor alanları, yürüyüş yolları, oyun alanları ve dinlenme noktaları olan millet bahçemiz hızla yükselmekte. Yine size çok yakın bisiklet yolu gibi genç kardeşlerimizin ihtiyacı olan kompleksleri ilçeye kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte bize destek olan hemşehrilerimize, bugün etkinliğimize ev sahipliği yapan yurt müdürümüze ve geleceğimizin teminatı gençlere teşekkür ediyorum."

Daha sonra öğrencileri dinleyen Demirbaş, ulaşım başta olmak üzere iletilen talepleri not aldı. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Çakmak da bu buluşmanın örnek nitelikte olduğunu dile getirerek, gençlerle bundan sonra bir araya geleceklerini aktardı. Yurt müdürü Uysal ise Başkan Demirbaş'ın her zaman yanlarında olduğunu belirterek, kendisine teşekkürlerini iletti.