Yeni sezon öncesi ilk etap kamp çalışmaları için Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine bağlı Topuk Yaylası Tesisleri’ne gelen Fenerbahçe, ilk antrenmanını yaptı. Yeni teknik direktör Jose Mourinho yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda EURO 2024 dolayısıyla milli takımlarda bulunan oyuncuların yanı sıra sezon bittikten sonra milli takıma gittikleri için ekstra izinli olan Bright Osayi-Samuel ve Alexander Djiku yer almadı. Fatih Karagümrük’ten transfer edilen Levent Mercan ise sarı-lacivertli ekiple ilk antrenmanına çıktı. Antrenman öncesinde teknik direktör Jose Mourinho, basın mensuplarının yanına gelerek herkesle tek tek selamlaştı ve iyi bir sezon olması temennisinde bulundu.

Erzincan’da düzenlenen Off-road yarışları nefesleri kesti Erzincan’da düzenlenen Off-road yarışları nefesleri kesti

Mourinho yönetimindeki antrenman, ısınma hareketlerinin ardından esneklik hareketleriyle devam etti. Dar alanda gerçekleştirilen pas çalışmasının ardından 3 gruba ayrılan oyuncular, minyatür kalede sonuçlandırma yaptı. Antrenman esnasında oyuncularına sürekli uyarılarda bulunan Mourinho, oyunculara neler yapmaları gerektiğine dair konuşma gerçekleştirdi. Yarı sahada gerçekleştirilen çift kale maç ile devam eden antrenman; streching çalışması ile sona erdi.

Sarı-lacivertli ekip, çalışmalarını yarın yapacağı çift antrenman ile sürdürecek. Sabah saat 09:30’daki antrenman, taraftarlara açık olacak.

Kaynak: DHA