Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik mensupları ile bir araya geldiği iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, Beşiktaş'taki gece kulübü yangını ile ilgili, "Böyle büyük bir acının yaşanmasında kimin sorumluluğu, ihmali, kusuru varsa hepsinin üzerine kararlılıkla gidilecektir." ifadesini kullandı.

Özgür Özel: Tam kanunsuzluk başvurumuzu bizzat yapacağım Özgür Özel: Tam kanunsuzluk başvurumuzu bizzat yapacağım

Erdoğan, "Bu seçimler, milli iradenin gücünün yanı sıra her seçim döneminde gündeme getirilen kimi ithamların da asılsız olduğunu ortaya koymuştur." dedi.

"SİYASET ÜSTÜ GÖRMEMİZ GEREKEN BİR KONU DA TERÖR BELASIDIR"

"Siyaset üstü görmemiz gereken bir konu da terör belasıdır. PKK'sından FETÖ'süne, DEAŞ'ından DHKPC'sine tüm terör örgütleri, milletimizin düşmanıdır." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin ve bölgenin geleceğinde teröre yer olmadığını, herkese göstermekte kararlıyız. Son seçimlerle bu kararlılığımız daha da perçinlenmiştir." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Can çekişen terör örgütlerini yeniden palazlandırma niyetlerini görüyoruz, bunları çok yakından takip ediyoruz." ifadesini kullanarak, "Her kim şiddeti, kaosu, eşkıyalığı, vandallığı bir hak arama yolu olarak görürse, dün olduğu gibi yine karşısında devletimizin çelikten yumruğunu bulacaktır." dedi.

"SİYASET ÜSTÜ GÖRMEMİZ GEREKEN BİR KONU DA TERÖR BELASIDIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomide yol haritamız olan Orta Vadeli Program ve 12'nci Kalkınma Planımızı uygulamakta kararlıyız." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Dağdaki eşkıyaya nasıl müsaade etmiyorsak, kendini devletten, hukuktan üstün gören şehir eşkıyalarına da nefes aldırmayacağız." dedi.

Kaynak: AA