Muhalefet partileri ve iktidar partisinde 31 Mart Pazar günü gerçekleşen yerel seçimlerin sonuçlarına ilişkin değerlendirmeler sürüyor. Bu kapsamda seçimde beklediği sonucu elde edemeyen DEVA Partisi de dün sonuçları değerlendirmek üzere toplandı. Genel Başkan Ali Babacan başkanlığında saat 15.00’te toplanan Genel Merkez Başkanlık Kurulu’nun değerlendirmesi, gece yarısına dek sürdü. Toplantıya ilişkin yapılan açıklamada, “Kurul DEVA Partisinin seçimlerde aldığı neticenin kamuoyunun ve partimize gönül verenlerin beklentilerinin çok gerisinde kaldığını samimi bir biçimde kabul etmiştir” denildi.

Bu çerçevede kurulun seçimlerde alınan sonuçları, “Nerede yanlış yaptık?”, “Daha iyi nasıl olabilirdi?” hususlarını amasız, fakatsız bir biçimde ve mazeretlere sığınmadan ayrıntılı biçimde değerlendirdiği ifade edildi.

KONGRELER TAMAMLANACAK 

Seçim sonuçları en kısa zamanda Genel Merkez Yönetim Kurulunda da değerlendirileceğinin belirtildiği açıklamada, kongre mesajı da verilerek şunlar kaydedildi:

Bakan Yumaklı, Azerbaycanlı mevkidaşı ile bir araya geldi Bakan Yumaklı, Azerbaycanlı mevkidaşı ile bir araya geldi

“Partimizin Genel Merkez organlarının, insan kaynaklarının, söylem, hedef ve politikalarının değerlendirilmesini yapacak, yenileyecek en yüksek karar organı Büyük Kongredir. Bu kapsamda, Genel Merkez Başkanlık Kurulu, Genel Merkez Yönetim Kurulu tarafından daha önce başlatılmış bulunan ve yerel seçimler nedeniyle yavaşlamış olan ikinci olağan ilçe ve il kongrelerinin büyük kongre toplantısının üç ay içinde yapılmasını sağlayacak şekilde ivedilikle tamamlanmasını kararlaştırmıştır.”

Muhabir: Merve US ACIOĞLU