CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, temmuz ayında emekli maaşlarına yüzde 25 zam yapılmasına ilişkin değerlendirmede bulundu. Söz konusu yüzde 25 oranındaki zamla en düşük emekli maaşının 12 bin 500 liraya yükseleceğini eleştiren Sarı, “Hiç kimse ‘yüzde 25 zam’ masalını emekliye anlatmasın. Bugün, 12 milyona varan emekli ve hak sahibi 10 bin lira ve altında maaş alıyor. Bu durum değerlendirildiğinde, en düşük emekli maaşına, açlık sınırı dikkate alınarak en az yüzde 80 zam yapılmalı” dedi.

Söz konusu düzenleme ile emeklinin hiçbir sorunun çözülmeyeceğini savunan Sarı, “Yandaşları da almışlar ellerine sazlarını hep birlikte ‘emekliye müjde’ türküsü söylüyor.  Allah aşkına siz hangi masalı, kime anlatıyorsunuz? Emeklinin durumundan haberiniz var mı? Açlık sınırı 17 bin 725 lira olmuş ve en düşük emekli aylığı 10 bin lira! İktidar yüzde 25 zammı temmuz ayında yapsa bile, emekli zamlı aylığını ancak Ağustos’ta alabilecek. Zam zaten, emeklinin cebine girmeden eriyip, tükenmiş olacak!” ifadelerini kullandı.

Gürer: “Yem fiyatındaki artış, et fiyatını da artırıyor” Gürer: “Yem fiyatındaki artış, et fiyatını da artırıyor”

Sarı, “Emeklilerimizin bu ve birçok hakkını alabilmesi için meydanlarda olacağız. AKP iktidarının sağır kulakları emeklilerimizin çığlığını duysun diye onlarla birlikte haykırmaya devam edeceğiz. 31 Mart’ta emeklilerin tokadını yiyen AKP iktidarı, anlattığı masallara devam ettikçe emeklilerimizin tokadını yemeye de devam edecektir. Hiç kimse unutmasın, emeklimiz hakkını alana kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

Muhabir: Merve Us Acıoğlu