BBP Ankara İl Başkanı Hamza Kurt’tan Gençlerbirliği'ne ziyaret BBP Ankara İl Başkanı Hamza Kurt’tan Gençlerbirliği'ne ziyaret

Çankaya Belediyesi istihdama yönelik kurs ve çalışmalarıyla örnek projelere imza atmaya devam ediyor. Her yaş ve meslek grubundan vatandaşın ilgi gösterdiği kurslarından yabancılar da yararlanıyor. Çankaya'nın tüm mesleki eğitim kursları büyük ilgi görürken; özellikle Protez Tırnak Yapımı, Kalıcı Makyaj ve Cilt Bakımı Çankaya Evlerinde düzenlenen en popüler kurslar oldu.

ÜCRETSİZ MESLEK EĞİTİMİ
Mesleki eğitim kursları Çankaya Evlerinde ücretsiz olarak veriliyor. Kurslarda eğitim gören Çankayalılar, Çankaya Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri tarafından verilen 120 saatlik eğitimin ardından güzellik uzmanı olarak sertifikalarını alabiliyor.

İSTİHDAMA KATKI SAĞLIYOR
Kursiyerler uzman eğitmenlerden aldıkları kurslarla kalıcı makyaj, protez tırnak ve cilt bakım tekniklerini öğreniyor. Kullanılan cihazları ve boya türlerini yakından tanıyan ve uygulamalı eğitim alan kursiyerler, uzman açığı bulunan sektörde kolaylıkla iş bulabildiği gibi kendi güzellik salonlarını da açabiliyorlar. Eğitimden yararlanan Çankayalılar, kursun sonunda profesyonel olarak güzellik uzmanlığı yapabilecek kapasiteye gelirken kuaför salonlarında çalışma imkanı da bulabiliyorlar.

Kaynak: Haber Merkezi