Memur-Sen tarafından, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısını protesto amacıyla Birleşmiş Milletler (BM) Ankara Temsilciliği önüne siyah çelenk bırakıldı.

Konfederasyon üyeleri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek için BM Ankara Temsilciliği önünde toplandı.Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, BM binası önünde yaptığı konuşmada, 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze'de işgalci İsrail güçleri tarafından yapılan soykırımda, yaklaşık 35 bin sivilin şehit edildiğini, 77 bin kişinin yaralandığını belirterek, ölen Gazzelilerin 24 binden fazlasının kadın ve çocuk olduğunu vurguladı.

Emine Ayna'ya "terör örgütü üyeliği" suçundan bir dava daha Emine Ayna'ya "terör örgütü üyeliği" suçundan bir dava daha

Ali Yalçın, İsrail'in savaş suçu sayılan fosfor bombaları kullandığını, sivillerin bulunduğu hastanelerin, otellerin, okulların, ambulansların, sağlık ve yardım görevlilerinin, su kuyularının, jeneratörlerin, basın mensuplarının, eğitimcilerin ve siyasilerin İsrail'in hedefi olduğuna dikkat çekti. Yalçın konuşmasını şöyle sürdürdü: "BM'nin Soykırım Suçunun Önlenmesi ve Cezalandırılmasına İlişkin Sözleşmesine göre, İsrail savaş suçu işliyor, soykırım suçu işliyor, insanlığa karşı suç işlemeyi küstahça sürdürüyor. Onun için bir an önce oradaki soykırımın durdurulması için BM kuruluş amacına uygun hareket etmeli ve bu konuda tüm şartları zorlamalıdır. Aksi takdirde insanlığın, BM ve diğer uluslararası toplumu oluşturan kurumlara dair zaten yok olmaya yüz tutmuş olan inanç ve güveni tamamen çökecek ve dünya tam bir kaosun içerisine sürüklenecektir."

Muhabir: Nursel Dilek MANAVBAŞI