Cumhuriyet Akademisi Nejat Uygur Tiyatro ve Konferans Salonu’nda düzenlenen, sanatseverlerin coşkuyla eşlik ettiği anma konserinde Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, eşi Azize Yaşar ile birlikte YENİMEK kursiyerlerinin konser heyecanına ortak oldu.

Gönüllere taht kuran eserler büyük alkış topladı

Beypazarı Belediye Başkanı Kasap, huzurevi sakinleriyle bayramlaştı Beypazarı Belediye Başkanı Kasap, huzurevi sakinleriyle bayramlaştı

Koro şefliğini Derya Bozkurt Uğurlu’nun yaptığı Türk Sanat Müziği konserinde, ünlü bestekarın hicaz, hüzzam, nihavend makamlarına ait; Ah bu şarkıların gözü kör olsun, Biraz kül, biraz duman, Öyle dudak büküp hor gözle bakma, Bir peri masalı kulaklarına, Mihrabım diyerek sana yüz vurdum, Rüya gibi uçan yıllar gibi gönüllerde taht kuran eserleri sanatseverlerin yoğun alkışları eşliğinde seslendirildi.

Kültür ve sanatımıza sahip çıkmalıyız

Konser sonrasında müzisyenlere çiçek takdim eden Başkan Yaşar, “2009 yılından bu yana Yenimahalle’de kültür ve sanatın gelişmesi için çaba sarf ediyoruz. Kültür, sanat, eğitim ve sağlığı en üst noktalara taşımak adına durmaksızın çalışıyoruz. Ülkemizin gelişimine katkı sunmak ve birlik beraberliğini korumak için bizi biz yapan kültürümüze ve sanatımıza sahip çıkmalıyız. Bu amaçla hizmete açtığımız YENİMEK kurslarımız birçok insanın hayatına renk kattı. Yenimahalleliler bu kurslarda öğrendikleri ile kendini geliştiriyor ve boş zamanlarını öğrenerek, üreterek geçiriyor. YENİMEK merkezlerinde eğitim alan kursiyerlerimizin düzenlediği böylesine anlamlı bir konserde bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Düzenlediğimiz konserle yad ettiğimiz, sanat dünyasına onlarca eser kazandırmış ünlü bestekarımız Avni Anıl’a Allahtan rahmet diliyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi